Тернопільський бізнесмен, що є головним спонсором «Громадянської позиції», намагається отримати владу будь-якою ціною

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За офіційними даними політичної партії «Громадянська позиція», найбільшим її фінансовим донором є тернопільський бізнесмен Петро Ландяк. Цей чоловік є депутатом Тернопільської міської ради чотирьох скликань, ледь не кожну каденцію мріяв стати міським головою і навіть нардепом. Однак тернополяни не довірили йому займати впливові посади у владі.

  Під час другої каденції в Тернопільській міській раді Петро Ландяк несподівано вступив до популярної тоді на Тернопільщини Української народної партії. Він навіть вважався одним з ймовірних кандидатів на посаду мера від УНП у 2006 році. Але напередодні виборчої кампанії відбулися певні міграційні процеси і Ландяк вже очолив міську організацію Республіканської християнської партії. Тоді він прогадав, адже не став ні мером, ні депутатом. На наступні мерські вибори Петро Ландяк виконував функцію технічного кандидата у пулі «свободівського» претендента на крісло Сергія Надала. Тоді «золота» карта Ландяка спрацювала, Надал став мером, а Ландяк отримав посаду першого заступника міського голови. Однак різні погляди, в тому числі бізнес-інтереси, спричинили гучний розрив між Надалом і Ландяком. Петро Дмитрович пішов з ради, але дуже хотів повернутися на Листопадову. І цього ледь не сталося. На хвилі Революції гідності він знайшов собі компаньйонів в обличчі колишніх кримінальних авторитетів, які вирішили скинути діючого мера Сергія Надала і тимчасово виконуючим міського голови хотіли поставити саме Ландяка. Однак під час штурму мерії «свободівський» мер найняв інше, конкуруюче кримінальне угрупування, яке в підсумку відстояло Надала, натомість Ландяк знову залишився ні з чим.

  Вже в тому часі бізнесмен-політик знайшов собі чергову партію – «Громадянську позицію» Анатолія Гриценка. Втершись у довіру, в першу чергу завдяки грошам, Ландяк потрапив у прохідний список до Верховної Ради України в 2014 році (отримав №6). Петро Дмитрович вже спав і бачив себе парламентарем, однак попри всі рейтинги, «Громадянська позиція» не потрапила до Верховної Ради. Відповідно  Петро Ландяк не отримав заповітного мандату нардепа. Також тернопільський соратник Гриценка програв чергову мерську виборчу кампанію 2015 році, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Один з найбагатших тернополян, 57-річний політик-бізнесмен, роблячи ставку на Анатолія Гриценка, як кандидата в Президенти України, хапається за соломинку, адже осінні парламентські вибори, очевидно, можуть стати останніми в політичній кар’єрі тернопільського бізнесмена. І в разі чергового провалу, він так і не зможе свої грошові дивіденди перетворити на реальну владу, яка могла б дозволити Петру Ландяку ще більше збагатитися.

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150