Голова ЛОДА заявив, що Львівщина – це область з нульовим рівнем корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Нещодавно на зустрічі з послом США в Україні Марі Л. Йованович Олег Синютка заявив, що Львівщина – це область з нульовим рівнем корупції. На жаль, ці слова не відповідають дійсності. Згідно офіційної статистики, минулого року за корупцію було засуджено тільки 8 людей, що складає менше 1% всіх проваджень. Під підозрою в корупції є і саме керівництво Львівської обласної ради та Львівської обласної адміністрації.

  Результат пошуку зображень за запитом "Олег Синютка заявив, що Львівщина – це область з нульовим рівнем корупції"

  Нещодавно Національне агентство з питань запобігання корупції склало протоколи про корупцію на чиновників ЛОДА. Справа стосується минулорічного чартерного перельоту в Брно Олега Синютки та найближчого його оточення. Фігурантами перельоту є Ірина Гримак (заступник голови Львівської облдержадміністрації), Любомира Мадзій (директор департаменту освіти і науки) та Романа Филипіва (екс-директора департаменту економічної політики ЛОДА). Так само раніше, 6 лютого, аналогічний протокол склали стосовно Наталії Хмиз, яка очолювала департамент агропромислового комплексу ЛОДА. Ця подія викликала неабиякий розголос, оскільки, за інформацією місцевих медіа, Синютка скористався чартерним рейсом невідомої тоді компанії, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Як з’ясувалось, ця компанія зробила знижку голові ОДА аж на 90 % вартості оренди, і називається вона «Onur». Вдалося також з’ясувати, що команда ЛОДА не здійснювала подорож із зайвими пасажирами, щоб здешевити подорож. І летіли вони не якимось легкомоторним Cessna, а реактивним літаком бізнес-класу Falcon-2000. Максимальна кількість пасажирів – 10. На думку Дарини Каленюк, виконавчого директора Центру протидії корупції, така пільгова оренда літака має ознаки корупції. «Більше того, я вам скажу, що за міжнародними стандартами така знижка на переліт може трактуватися як хабар. З того, що ви мені розповіли, я бачу ознаки, достатні для того, щоб розпочати кримінальне провадження. Це державний службовець, і для нього є певні обмеження. Існувала така практика, що бізнес давав хабарі держслужбовцям у вигляді квитків на літак, безкоштовного готельного відпочинку чи туристичної подорожі», – наголосила експерт.

  А ще є підстави вважати, що нечесними на руку є не тільки керівництво ЛОДА, а й депутати та керівництво Львівської обласної ради. Тендерна палата України, проводячи аудит щодо державних закупівель Львівської ОДА та Львівської обласної ради, виявила серйозні системні порушення законодавства. Віце-президент Тендерної палати України Людмила Кравченко зазначила, що найбільш поширеними і грубими порушеннями тендерного законодавства у Львівському регіоні є монополістична змова учасників щодо блокування торгів, проведення закупівель за свідомо завищеними цінами, проведення фіктивних торгів. Найбільш яскраві факти порушень тендерних процедур були встановлені щодо торгів, у яких брали участь підприємства, зареєстровані на депутатів обласної ради, а також пов`язані з чиновниками ОДА.

  «Кожен четвертий депутат і чиновник Львівської облдержадміністрації та її структурних підрозділів мають свої фірми, а в окремих випадках і кілька фірм, і зазвичай цікавляться торгами, проте вони не повинні нав`язувати свої фірми на тендерах і лобіювати інтереси інших. Це розцінюється як корупція», – сказала Людмила Кравченко. Тендерна палата України занепокоєна тим, що організатором торгів для самостійних розпорядників коштів (лікарні тощо) виступає розпорядник найвищого рівня – Львівська ОДА. «Стає очевидним бажання посадовців Львівської ОДА, її управлінь і структурних підрозділів, місцевих органів влади і самоврядування Львівської області, насамперед, поповнити свої кишені замість того, щоб займатися повноцінним оздоровленням поколінь, будівництвом шкіл та їх опалюванням», – Людмила Кравченко. Однак Олег Синютка з  керівництвом тендерної палати не згоден. Власної корупції та своїх друзів він не бачить, а поодинокі затримання дрібних чиновників називає «системним викоріненням корупції в Україні». Про що нещодавно написав на фейсбуці. На прохання громадськості прокоментувати розслідування про незаконне виділення землі в Наварії та власну у цьому роль, Синютка заявив журналістам, що він знав про це, і що «йому до одного місця, що там розказують, чи пишуть».

  В розмові з послом США в Україні Марі Йованович Синютка попросив передати американському бізнесу: «Ми хочемо, щоб американський капітал звернув увагу на позитивний інвестиційний клімат Львівщини та прийшов до нас». Чуючи це, зразу виникають питання. Найперше, шо розуміє Синютка під позитивним інвестиційним кліматом? Те, як фірми БПП та друзів БПП пилять місцевий бюджет? Відомим є той факт, що дипломатична місія США, як ніхто, добре знає про «добрі справи» «БПП–компанії». В такому разі виникає наступне питання – якою буде довіра до української влади з боку закордонних друзів?

  Олег Михайлович похвалився послові США ще й тим, що у Львівській обласній державній адміністрації на супроводі перебуває понад 600 інвестиційних проектів. Однак не уточнив, що минулого року Львівська обласна рада, яка є повністю провладною, вп’ятеро збільшила суму допорогових закупівель через систему ProZorro. Це дозволило їм проводити закупівлі робіт у формі «прямого договору» на суму до 500 тис. грн. практично без будь-якого конкурсу. Або простіше, вручну дерибанити бюджет.

  Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Л. Йованович наголосила Синютці, що світ пильно стежить за ситуацією в Україні та виборами. Олег Синютка, який за останній час відзначився безпрецедентним тиском та використанням адмінресурсу в передвиборчих перегонах, поспішив виправдовуватися, що виборчий процес на території Львівської області відбудеться максимально прозоро, а на волевиявлення громадян ніхто не буде здійснювати стороннього впливу. Однак, на жаль, брехати та марнувати обіцянки давно увійшло в звичну справу команди «жити по новому».

  (Visited 49 times, 1 visits today)
 • 180x150