Партія Гриценка приховала, де взяла та на що витратила понад 20 мільйонів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Політична партія “Громадянська позиція” в річному фінансовому звіті та звіті за IV квартал 2018 року не зазначила інформації про те, від кого отримала фінансові внески й на яку суму.

  Результат пошуку зображень за запитом ""Громадянська позиція" приховала, де взяла та на що витратила понад 20 мільйонів"

  Згідно із законом, фінансові звіти політичних партій повинні містити детальні дані про кожен внесок на користь партії та про її видатки, які теж відсутні у фінзвіті “Громадянської позиції”.

  У звіті партії лише зазначено, що протягом IV кварталу її загальний бюджет становив 23,8 мільйона гривень. Фізичні особи сплатили партії 972,8 тисячі гривень, а юридичні – 22,8 мільйона гривень. Отже, внески на користь “Громадянської позиції” в IV кварталі 2018 року були в 10 разів більшими, ніж за попередні 2,5 роки.

  У звіті також відсутня інформація про здійснені платежі з рахунків політичної партії. Він містить тільки відомості про здійснення платежів на користь фізичних осіб у розмірі 3,2 мільйона гривень та юросіб – 18,3 мільйона. Можемо лише здогадуватися, що частину цих грошей витратили на розміщення зовнішньої реклами в жовтні-грудні 2018 року.

  Громадський рух ЧЕСНО надіслав до НАЗК запит з проханням надати копію оригіналу звіту з відповідними даними. У відповідь агентство повідомило, що в оригіналі фінзвіту також немає детальних відомостей про внески та видатки.

  Звіт партії відповідає електронній версії, розміщеній на офіційному веб-сайті Національного агентства, та не містить інформації щодо наданих грошових внесків фізичними та юридичними особами на користь партії. Інформація щодо внесків міститься в банківських виписках, які додані до звіту партії”, – йдеться у відповіді НАЗК.

  Додамо, що банківські виписки, які партія подає до НАЗК разом з фінансовим звітом, не оприлюднюються, тож інформації про походження коштів партії та її витрати немає у вільному доступі, на відміну від фінансових звітів решти політичних партій.

  Рух ЧЕСНО неодноразово звертався до “Громадянської позиції” з проханням прокоментувати цю ситуацію й надати повний фінансовий звіт, однак у партії наш запит проігнорували.

  25 березня НАЗК опублікувало проміжний фінансовий звіт кандидата в Президенти Анатолія Гриценка.

   

  На рахунок виборчого фонду Гриценка до 18 березня надійшло понад 112 мільйонів гривень. Зокрема, 76,7 мільйона гривень – внески фізичних осіб, 307 тисяч гривень від юридичних осіб та 35,9 мільйона – гроші партії “Громадянська позиція”. 11 мільйонів розпорядник рахунку з невідомих причин повернув донорам.

  Цікаво, що про походження майже 36 мільйонів, які “Громадянська позиція” переказала на виборчий рахунок Гриценка, ми дізнаємось у кращому разі аж у квітні, адже саме тоді партії подають фінзвіти за І квартал 2019 року.

  За підрахунками Руху ЧЕСНО, Анатолій Гриценко від дня реєстрації в ЦВК до 17 березня витратив на телерекламу 36,5 мільйона гривень, пише СТИК.

  Раніше Рух ЧЕСНО досліджував фінансові звіти “Громадянської позиції” за 2016-й – ІІІ квартал 2018 року й виявив, що вони не відображають реальних масштабів діяльності партії. Зокрема, фінзвіти не містили інформації про регіональні тури самого Гриценка, оплату публікацій у ЗМІ та за участь в ефірах регіонального ТБ.

  Нагадаємо, у всіх дев’яти виборчих округах у Запоріжжі Анатолій Гриценко знайшов довірених осіб. Частина з них – помічники депутата Запорізької міської ради, очільника обласного виборчого штабу Гриценка Дмитра Сірого. Серед довірених осіб кандидата виявились офіційно безробітні, керівники ОСББ та колишній слідчий.

  На Волині Гриценко довірився екс-регіоналу та людям Віктора Ющенка, а на Київщині серед довірених осіб кандидата є колишня довірена особа Інни Богословської.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150