У Тернополі голова тендерного комітету присвоїв через наближені фірми 3 мільйони доларів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З 1 серпня 2016 року всі закупівлі за бюджетні кошти обов’язково повинні відбуватись за системою публічних закупівель «Prozorro» й у відкритому доступі. Однак реформування системи держзакупівель отримало спротив чиновників різних рівнів Тернопільської обласної державної адміністарції.

  Результат пошуку зображень за запитом "У ТЕРНОПОЛІ ГОЛОВА ТЕНДЕРНОГО КОМІТЕТУ ОСВОЇВ ЧЕРЕЗ НАБЛИЖЕНІ ФІРМИ 3 МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ"

  Управління капітального будівництва ТОДА, яке очолює колишній начальник тернопільського губернатора Степана Барни – Віктор Кузяк, є найбільшим розпорядником бюджетних коштів на будівництво об’єктів соціальної інфраструктури Тернопільщини. Аналізуючи систему «Prozorro» за 2016-18 роки, тернопільські «автомайданівці» помітили, що у тендерах найчастіше фігурують дві фірми, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Будь-яке будівництво неможливе без проектно-кошторисної документації. У системі «Prozorro» у замовленні цієї документації найчастіше фігурує ПП «Рембудзахід». Основну суму фірма отримувала від розробки проектно-кошторисних документацій, замовником яких було УКБ та різні відділи, підконтрольні райдержадміністраціям області. «Рембудзахід» активно залучали до субпідрядів будівництва різних об’єктів соціальної інфраструктури, де замовником було теж УКБ. Таким чином фірма отримала від Тернопільської ОДА 12 мільйонів грн. державних коштів (http://bit.ly/2ZauWRY )

  До 2015 року «Рембудзахід» очолював нинішній очільник УКБ Віктор Кузяк. Після його призначення на посаду в ТОДА керівниками і власниками були Ольга Суслова і Оксана Лемак. Якщо вірити реєстрам, керівником та власником підприємства з березня 2018 року є Оксана Юріївна Лемак.

  Подаючи обов’язкові документи для участі у публічних закупівлях, пані Лемак підписала довідку, що ні вона, ні очолювана нею фірма ніяк не пов’язані з іншими учасниками процедури закупівлі або членами комітету тендерних закупівель.

  – Однак зв’язок ми знайшли. І Оксана Лемак, і Віктор Кузяк, і Степан Барна свого часу разом працювали в «Тер-Бау-Гіпс». Саме тоді, коли Кузяк отримав судимість. Засновників і керівників компаній «Тер-Бау-Гіпс» і «Рембудзахід» пов’язує навіть контактний номер телефона, зазначений у документації. В. Кузяк та О. Лемак також є спізасновниками ГО «Всеукраїнська федерація канополо», яка зареєстрована у лютому 2014 року з юридичною адресою м.Тернопіль, Князя Острозького 3. За цією ж адресою зареєстрована уже знайома нам фірма “Рембудзахід”. Ми маємо незаперечні докази, що Лемак та Кузяк підтримують дружні стосунки. 12 квітня 2019 року після закінчення робочого дня Кузяк на своєму авто «Volksvagen Transporter», який зазначений в його декларації, попрямував до офісу ПП «Рембудзахід», що і юридично, і фактично знаходиться за адресою Князя Острозького, 3, де в авто сіла пані Лемак. Вони поїхали до помешкання пані Лемак за адресою її реєстраціїї, авто простояло під її будівлею декілька годин, – розповіли у тернопільському осередку «Автомайдану».

  Інше підприємство, на яке звернули увагу «автомайданівці», ТОВ СК-РЕМБУДРЕСТАВРАЦІЯ. Фірма виконує капітальні ремонти та будівництва за проектами ПП “Рембудзахід”. Товариство отримало 70 мільйонів гривень.

  Власником підприємства вказана Ольга Володимирівна Суслова, яка протягом 2016-17 років одночасно була власницею згаданого вище підприємства «Рембудзахід». З червня 2017 року власником ТОВ СК-РЕМБУДРЕСТАВРАЦІЯ стає син Ольги Володимирівни – Павло Суслов. Здогадайтесь, за якою адресою зареєстроване це підприємство? Також Князя Острозького, 3. Крім того, Ольга Володимирівна Суслова зареєєстрована приватним підприємцем та здійснює діяльність у сфері ресторанного бізнесу.

  – Її ресторан “Da Vinchi” знаходиться за адресою Січинського, 2. А реєстр майнових прав вказує на те, що власником його є… Віктор Кузяк. І, звичайно, випадковість, що реєстрація особистого автомобіля «Тойота Кемрі», а отже її особиста реєстрація пані Суслової збігається з адресою квартири, яка належить пану Кузяку, по вул. Коновальця, 8. А проживає Ольга Суслова у Підгородньому в приватному будинку на вул. Подільській разом з Віктором Кузяком, про що нам розповіли мешканці села. Підтвердженням цього факту є відео, на якому ми зафіксували автомобіль Кузяка «Volksvagen Transporter» у дворі зазначеного будинку о 2-й годині ночі, – стверджують у «Автомайдані».

  У своїй декларації Віктор Кузяк не вказує ні Лемак, ні Суслову, ні їхнє майно.

  Підбиваючи підсумки, можемо стверджувати, що всі ці люди мають прямий зв’язок між собою і з начальником управління капітального будівництва та головою тендерного комітету Віктором Кузяком. А участь в тендерах пов’язаних осіб забороняється, згідно п. 7 ч. 1 ст. 17 ЗУ (про публічні закупівлі), замовник повинен відмовити учаснику якщо виявляє те, що учасники пов’язані між собою, або пов’язані із членами тендерного комітету.

  За досліджений «автомайданівцями» період ці дві фірми, за мовчазної згоди Степана Барни освоїли понад 3 мільйони доларів! А оскільки пані Лемак є керівником ще кількох фірм, де засновниками фігурують громадяни країн офшорів (Шагане, Наміру, Шентаді, Хілар), можна припустити можливість виведення частини коштів за межі України.

  За разультатами проведеного дослідження, тернопільські «автомайданівці» звернулися до Генеральної прокуратури України, Національного атикорупційного бюро, Національного агентства запобігання корупції і чекають на об’єктивне розслідування викладених фактів та покарання винних у цій схемі осіб.

  (Visited 44 times, 1 visits today)
 • 180x150