На Прикарпатті представники одного з кандидатів займалися скупкою голосів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Спостерігачі Міжнародної місії зі спостереження за виборами (ММСВ, International Election Observation Mission – IEOM) констатують прогрес другого туру виборів президента України порівняно з першим, зафіксували лише кілька серйозних порушень.

  Результат пошуку зображень за запитом "голосування"

  Згідно з оприлюдненим у понеділок звітом на сайті ОБСЄ (входить до складу місії), день виборів минув мирно, процедури роботи виборчих комісій переважно були дотримані. Кілька виборчих дільниць відкрилися з невеликими затримками або завчасно, пише СТИК з посиланням на Інтерфакс.

  “Спостерігачі ММСВ повідомили лише про кілька випадків серйозних порушень, таких, як серія схожих або однакових підписів у списках виборців (1%) і групове голосування (2%), а також окремі випадки голосування за дорученням … Спостерігачі місії відзначали випадки порушень з таємницею голосування , зокрема те, що виборці показували свої бюлетені з позначкою іншим присутнім (7%), ознаки того, що виборці фотографували свої бюлетені (1%)”, – зазначено в звіті.

  В Івано-Франківській області спостерігачі ММСВ безпосередньо зафіксували чіткий випадок скупки голосів на користь кандидата Володимира Зеленського.

  У місії зазначили, що в другому турі спостерігачів на дільницях було значно менше, ніж у першому.

  Спостерігачі також констатували, що близько 65% виборчих дільниць були недоступні для людей із обмеженими фізичними можливостями, а планування 24% дільниць не підходили для таких людей.

  Підрахунок голосів позитивно оцінили на 238 із 264 спостережуваних виборчих дільниць.

  “Підрахунок був прозорим, і результати роботи більшості ДВК оцінили позитивно”, – зазначено в звіті.

  Однак у ММСВ все ж відзначили кілька процедурних помилок при підрахунку голосів. Процедурні порушення переважно пояснювали відсутністю професійно-технічної підготовки, і вон рідко призводять до негативних оцінок спостерігачів ММСВ.

  Крім того, спостерігачі відзначили, що на відміну від першого туру, початкові етапи процесу внесення даних голосування в таблиці оцінили позитивно, лише два з 205 спостережень негативні.

  (Visited 35 times, 1 visits today)
 • 180x150