НАЗК склало адмінпротоколи щодо двох нардепів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з попередження корупції (НАЗК) встановило, що двоє нардепів Верховної Ради України – Дмитро Святаш і Ярослав Дубневич – реалізуючи свої депутатські повноваження, діяли у власних інтересах.

  Про це повідомляє прНАЗК склало адмінпротоколи щодо двох нардепівес-служба антикорупційного відомства, пише СТИК.

  «Зазначені особи вчинили дії і ухвалили рішення в умовах реального конфлікту інтересів: користуючись наданими їм депутатськими повноваженнями щодо права на конституційне подання, разом із іншими народними депутатами України вони звернулися до Конституційного Суду України з конституційним поданням, щодо якого у них є приватний інтерес» , – йдеться в повідомленні.

  Зокрема, мова про підписання Святашем і Дубневичем конституційного подання від 10 липня 2018 року про невідповідність Конституції окремих положень КПК України та закону, яке визначає повноваження АРМА (ЗУ «Про Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів»).

  НАЗК зібрало докази, що підтверджують, що зазначені депутати мають особисту зацікавленість у розгляді судом цього подання.

  «Встановлено, що правоохоронні органи здійснюють досудове розслідування кримінального провадження за фактом привласнення кредитних коштів АТ «УкрСиббанк», виготовлення і використання підроблених документів. У рамках розслідування було накладено арешт і передано в управління АРМА нерухоме майно та корпоративні права ряду підприємств, зокрема ТОВ «Легалплейс» і ТОВ «Укрбізнес ЛТД», засновником яких є дві юридичні особи: ТОВ «ФАВ-Україна» і компанія «Файмарк Рісорсіз корп», Панама. Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «ФАВ-Україна» є мати Дмитра Святаша», – наголошується в повідомленні.

  Також депутату видавалися доручення, згідно з якими він є повноважним представником іншої компанії – «Файмарк Рісорсіз Корп», засновника ТОВ «Легалплейс» і ТОВ «Укрбізнес ЛТД», наділений повноваженнями керівника, неодноразово брав участь у загальних зборах учасників цих товариств і в ухваленні рішень, які стосувалися діяльності зазначених товариств.

  «Щодо Дубневича було встановлено, що в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння понад 300 млн куб. м. природного газу НАК «Нафтогаз України» було накладено арешт і передано в управління АРМА цілісні майнові комплекси «Новороздільський ТЕЦ» і «Новояворівська ТЕЦ», що належать ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», кінцевим бенефіціарним власником яких є безпосередньо депутат», – йдеться в повідомленні.

  Відповідно НАЗК вже склало протоколи про адміністративні правопорушення за частиною 2 статті 172-7 КУпАП та направило їх до суду.

  (Visited 47 times, 1 visits today)
 • 180x150