За рік за корупцію покарали понад 1100 чиновників

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з запобігання корупції проаналізувало ефективність діяльності уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції в 86 міністерствах та інших держорганах у 2018 році.

  Результат пошуку зображень за запитом "назк"

  Як повідомляє прес-службу НАЗК у п’ятницю, 10 травня, за такі правопорушення покарали 1117 чиновників, пише СТИК з посиланням на Слово і Діло.

  Зокрема, до кримінальної відповідальності було притягнуто 132 особи; до адміністративної – 404, до дисциплінарної – 581.

  Відзначається, що в деяких держорганах порушені вимоги законодавства щодо створення відповідних підрозділів – їх функції об’єднані з іншими, передбаченими в органі, наприклад з функцією управління персоналом або проведення люстрації.

  Так, у 7 держорганах не розроблені плани роботи щодо запобігання корупції, а 5 – не розробили і не подали на узгодження в Нацагентство антикорупційні програми.

  Зазначено, що не завжди уповноважені особи повідомляють агентству про ненадання або несвоєчасне надання декларацій своїми колегами і не завжди належним чином перевіряють виконання кандидатами на посаду вимог закону про передачу в управління корпоративних прав.

  При цьому НАЗК зафіксувало і низку позитивних тенденцій в організації роботи уповноважених підрозділів. Зокрема, вони провели 814 навчань з питань запобігання та виявлення корупції для співробітників своїх центральних апаратів, що в 4 рази більше, ніж у 2017 році. Що стосується інших державних органів, такий показник зріс у 5,5 разу.

  Крім того, за минулий рік уповноважені підрозділи провели 1132 службових розслідування з виявлення причин і умов, які призвели до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, що втричі більше, ніж у 2017 році.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150