НАБУ проводить розслідування щодо дій голови Львівської ОДА

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Лісовози із колодами один за одним, часто по ночах, «аби зайві очі не бачили», вивозять деревину з Карпат. Колись дрімучі та густі, ліси Львівщини тепер перетворюються на моторошні лисі місцини. Кубометри лісу масово вирубують, натомість не засаджують нічого. 

  Результат пошуку зображень за запитом "НАБУ проводить розслідування щодо дій Олега Синютки на посаді голови Львівської ОДА"

  Якщо раніше рубали ліс подалі від людського ока, то тепер гори лисіють біля автомобільних та залізничних шляхів. Своєю цинічністю розкрадачі одного із головних багатств України ще більше привертають увагу до багаторічної проблеми – незаконної вирубки дерев. Лише одна спущена смерека збагачує чорних лісорубів щонайменше на десять тисяч гривень. Дуб значно дорожчий: зрубав – і приблизно 30 тисяч гривень у кишені. У погоні за шаленими заробітками українські ліси нещадно винищують.

  Виникає логічне питання – невже керманичі лісогосподарських підприємств не знають, хто масово вночі чи навіть посеред білого дня вантажить на лісовози кругляки? Адже це все відбувається просто перед їхнім носом! Через відсутність будь-якої протидії лісова мафія все глибше пускає коріння, а чиновники та політики лише розкидаються популістськими планами – «ми вирішимо проблему масової вирубки лісових масивів на Львівщині» – і не роблять нічого, пише СТИК з посиланнм на Репортер

  Особливо гострою ситуація з масовою вирубкою лісу стала впродовж останніх трьох років, коли навіть за словами самих же лісівників, процес незаконної вирубки лісів прикривав і лобіював вже колишній  керівник Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка – так званий «смотрящий» в області від Порошенка. До речі, саме Синютка завбачливо заявив, що минулого року на 50% скоротилася кількість незаконних рубок лісів. Водночас «похвалився», що кожен четвертий долар, який надходить до бюджету, пов’язаний з експортом виробів з деревини. Експерти відзначають, що обласна скарбниця була би в рази наповненішою, якби обліковували увесь вирубаний ліс і продавали його за кордон, наприклад, не як вторинну сировину.

  Найбільше «славляться» незаконними вирубками лісів Старосамбірський, Буський та Яворівський райони. Фахівці кажуть, що загалом на Львівщині вже критична ситуація, і якщо зараз її не вирішити, то ліси стануть напівміфічною історією для наступного покоління. Але, очевидно, у Львівській ОДА не задумуються про майбутнє, якщо заплющували очі на цю проблему, турбуючись лише про власне збагачення та наповнення гаманців за рахунок «відкатів».  Напевне діти чиновників не житимуть тут, а тому берегти неповторну українську природу ніхто не береться.

  Те, що на Львівщині виконували  так званий «відкатний план» з вирубки лісу, підтверджує той факт, що в останні дні свого президентства Петро Порошенко нагородив начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеку орденом «За заслуги» ІІІ ступеню.

  Дейнеку неодноразово звинувачували у сприянні незаконної вирубки лісів на Львівщині та нелегальному експорту деревини. Нещодавно Пустомитівський районний суд слухав справу за позовом Дейнеки до громадського активіста, який звинувачував головного лісівника області у причетності до незаконних рубок.

  Ліси покривають третину Львівщини. Це менше, ніж, наприклад, на Закарпатті, але кожне п’яте тутешнє дерево – дороговартісний дуб. Найбільше його у Стрийському та Сколівському районах. Саме таке легке збагачення вабить багатьох, а відтак фінансові потоки з «вирубаного» потрапляють до керівників районних держлісгоспів, обласного управління і – головного кабінету у ЛОДА.  Подекуди «відкати» виділяються й місцевим керівникам. Так, родина голови Сколівської районної ради Миколи Романишина, ймовірно, власне за рахунок «лівака» з дерева за останні кілька років придбала квартиру, дві земельні ділянки та чотири офіси у Львові. І це лише те, що було задеклароване… І це лише приклад  одного керівника… Процес доволі складний і добре «кришується», бо якби ситуація була іншою, то ті справи, які починали правоохоронні органи потрапляли б до суду, а винні отримали би відповідне покарання.

  Відтак висновок простий – за активної співпраці обласного керівництва, прокуратури та поліції деревний покрив як Карпат, так інших районів області можна було би зберегти. Але значну частину його ми уже втратили і продовжуємо втрачати.

  За інсайдерською інформацією, яка є в розпорядженні нашої редакції, НАБУ проводить розслідування щодо дій Олега Синютки на посаді голови ЛОДА – окрім порушень будівництва доріг, реконструкції об’єктів медицини, державних закупівель, додався й безліс. Та чи встигне Олег Синютка сховатися від правосуддя за депутатським мандатом, бо команда Зеленського також зацікавилися «напрацюваннями» голови ОДА. До речі, нинішній голова Адміністрації Президента Андрій Богдан – родом зі Львівщини і добре знає про бездіяльність Олега Синютки, за яку доведеться відповідати.

  Довідка. Загальна площа лісів Львівського краю – 692 тис. га, Держлісагентству і обласному управлінню лісового та мисливського господарства підпорядковані 62% лісів, 22% належать Галсільлісу, 10 % – військовим, а решта 6%  – місцевим радам, Службі автомобільних доріг, Лісотехнічному університету, залізниці тощо.

  (Visited 136 times, 1 visits today)
 • 180x150