На що витратили субвенції на окрузі хмельницького нардепа Бондаря?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Округ очільника партії “Відродження”, екс-кандидата в Президенти України Віктора Бондаря 2018 року отримав одну з найбільших сум субвенцій у країні. Левова її частка пішла на реконструкцію каналізаційних очисних споруд у місті Старокостянтинів.

  Результат пошуку зображень за запитом "НА ЩО ВИТРАТИЛИ СУБВЕНЦІЇ НА ОКРУЗІ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАРДЕПА БОНДАРЯ?"

  Бондар не тільки рекламувався на субвенціях з держбюджету, а й часто використовував як додатковий компонент фінансування свій благодійний фонд. Водночас нардеп заявляє про підтримку виборчої реформи з “відкритими” списками, яка ліквідує мажоритарні округи. На парламентських виборах 2014 року Бондар переміг на окрузі лише з 18,6% голосів. Журналісти твердять, що на прийдешніх виборах конкуренцію чинному нардепу може скласти Вадим Лозовий, голова ОДА за часів Порошенка, передає СТИК.

  Субвенція – це форма грошової допомоги, наданої місцевим бюджетам з державного та призначеної для конкретно визначеної цілі/цілей. Виділення субвенцій округам можуть ініціювати як самі народні депутати, так й інші суб’єкти.

  Округ №191 з центром у місті Старокостянтинів Хмельницької області, від якого нардепом став самовисуванець Віктор Бондар, опинився на третьому місці з-поміж округів в Україні, котрим торік виділили субвенції. На соціально-економічний розвиток регіону спрямували понад 72,8 млн грн.

  “Дуже якісна робота з місцевою владою. У мене дуже якісні глави ОТГ, глави районів. Моя вся депутатська група, яка з нами там працює… ми вміємо працювати. 3-4 роки готували багато проектів, робили всі експертизи, обґрунтування. І коли формувався бюджет я теж наполягав і робив все для того, щоб на територію округу прийшли кошти”, – так пояснює виділення значних коштів на його округ Бондар у коментарі парламентському журналісту Руху ЧЕСНО.

  Частина парламентарів наголошувала, що субвенції дають тим, хто підтримує бюджет. І ця теза підтвердилася на прикладі Харківщини, де 2018 року найбільші суми субвенцій надійшли на округи тих нардепів, які голосували за річний бюджет. А депутати з групи “Відродження”, співголовою якої є Бондар, часто в унісон з коаліцією голосують за економічні питання. На запитання парламентського журналіста Руху ЧЕСНО чи є кореляція між голосуванням за бюджет та виділенням субвенцій на округ нардеп відповів так:

  “Абсолютно ні. Ніхто на мене не тиснув. Більш за те – я проголосував “проти” минулого бюджету. Але гроші отримали. Тут немає такої прив’язки. Це питання наскільки ти вагома фігура, наскільки ти вмієш працювати, наскільки ти вмієш доказувати. Я знаю як формувати запити, як їх проводити, як якісно підготовку документів зробити. Я знаю половину людей в міністерствах і відомствах, які цим займаються, я знаю як з ними говорити, як це обґрунтовувати”, – каже лідер партії “Відродження”.

  Варто відзначити, що 2017 року округ Бондаря теж отримав одну з найбільших субвенцій у країні.

  Очільник “Відродження” вважає, що у більшості нардепів не виходить залучати на округи кошти, бо ті не вміють працювати.

  “Вони навіть не розуміють в які двері заходити, вони не мають документів в руках, вони не вміють ці документи готувати. Це ж має бути проголосовано на місцевому рівні, обласна адміністрація й рада мають підтримати. Це цілий процес. На жаль, багато у нас депутатів, які просто ліниві. А потім бігають і розказують, що їх не підтримали чи ще щось. Ну, такий брєд чистий”, – зазначає Бондар.

  Рух ЧЕСНО регулярно фіксує факти самореклами нардепів-мажоритарників на субвенціях. Нагадаємо, що субвенції – це гроші з державного бюджету, тобто наші податки. Тож, піарячись на субвенціях, депутати фактично рекламуються коштом своїх виборців.

  11 жовтня 2018 року на YouTube-каналі “Відродження Хмельниччина” опублікували відео, у якому Бондар розповідає про залучені ним та його колегами-депутатами субвенційні кошти:

  “Тільки в цьому році депутати від нашої області залучили з державного бюджету в бюджет області майже 300 мільйонів гривень. На різні такі самі об’єкти: садіки, школи, ремонти, дитячі будинки, клуби, кінотеатри і т.д. Це шалені кошти насправді, особливо в умовах війни. І ми постійно наполегливо це робимо, постійно вибиваємо ці кошти, постійно воюємо з урядом, але ви бачите: по кожному селу щось відбувається, по кожному району йдуть якісь заходи, якісь будівництва і т.д.”

  Дисклеймер: ми аналізуємо субвенції на соціально-економічний розвиток, відтак не враховуємо решту видів субвенцій на кшталт медичної, освітньої.

  14 грудня 2018 року на тому самому каналі оприлюднили відео, у котрому зазначається, що завдяки зусиллям Бондаря кошти з державного бюджету вдалося спрямувати на ремонт пологового відділення у Старокостянтинівській лікарні.

  Також на офіційному сайті мажоритарника писали про розміщення дитячих майданчиків та ремонти об’єктів на окрузі за сприяння благодійного фонду “Розвиток рідного Поділля”, керівник якого був довіреною особою Бондаря.

  На YouTube-каналі “Відродження Хмельниччина” є й відео, де розповідається про ремонти, свята й подарунки для мешканців округу, оплачені фондом народного депутата.

  Зазначимо, що іноді благодійний фонд нардепа неначе “завершує” розпочате за субвенції. Наприклад, у публікації помічника Бондаря Максима Смірнова за 2017 рік ішлося про те, що БФ “Розвиток рідного Поділля” виділив кошти на дитсадок, щоб той “почав повноцінно функціонувати”. Раніше на цей дошкільний заклад, за словами Смірнова, дали 3,3 млн грн з держбюджету.

  Нагадаємо, Рух ЧЕСНО писав про те, як нардепи використовують свої благодійні фонди для власного піару.

  Із 72,8 млн грн субвенцій, наданих на округ Бондаря 2018 року, понад 42 млн грн спрямували на реконструкцію каналізаційних очисних споруд у м. Старокостянтинові. Переможцем тендера став його єдиний учасник – ТОВ “Гелеон груп”, зареєстроване в м. Києві. Петро Войтович, чиї ПІБ збігаються з ПІБ попереднього керівника цього підприємства, балотувався на повторних виборах до парламенту 2013 року на окрузі №94 (Київська область). А фірма “Гелеон груп”, згідно з інформацією ЗМІ, вигравала тендери, працюючи без будівельної ліцензії, а також її підозрювали в розкраданні коштів.

  Ще 5,5 млн грн виділили на розроблення проектної документації для виконання цих робіт. У тендері так само переміг його єдиний учасник – ПП “Київбудпроект”. Директор цієї компанії Андрій Жмурко, відповідно до декларації, 2018 року був заступником начальника комунального підприємства при Київраді.

  4,9 млн грн передбачили для реконструкції водопровідної мережі між с. Шарки та м. Деражня, однак тендер, судячи з відкритих баз даних, ще не оголошували.

  4,4 млн грн надали на капремонт спорткомплексу “Юність” у смт Віньківці. Тендер виграло ПП “БК-Терем”. Ця сама фірма перемогла в конкурсі на ремонт водопроводу у Віньківцях. Сума одержаної на це субвенції – 2,4 млн грн.

  Понад 2,6 млн грн виділили на ремонт покрівлі школи в с. Зіньків Віньковецького району. За інформацією із сайту місцевої РДА, цей проект реалізовуватимуть 2019 року. Тендер на нього ще не оголошували.

  2,2 млн грн спрямували на реконструкцію водопровідної мережі в с. Ярославка Летичівського району. Переможцем тендера став єдиний претендент – ТОВ “Гарант+”.

  Майже 1,5 млн грн виділили на капремонт будинку культури в смт Летичів. Кошти на виконання робіт отримала ФОП Бачинська Людмила Вікторівна.

  1,4 млн грн субвенції надали на ремонт школи в с. Бутівці Старокостянтинівського району. Тендер знов-таки виграв єдиний учасник – ТОВ “Моноліт ЦМ”. Особа з ПІБ керівника цієї фірми – Москаленко Ігор Олександрович – була довіреною особою партії “Наша Україна” під час виборів до парламенту 2006 року. Аналогічну суму виділили й на ремонт іншої школи в районі – у с. Самчики. Тендер на розроблення проектної документації для цих робіт оголосили наприкінці квітня 2019 року.

  1,2 млн грн спрямували на ремонт ДНЗ у смт Стара Синява. Публічних тендерів не оголошували, однак інформація про цей проект доступна на сайті Державного фонду регіонального розвитку. Ще понад 1 млн грн витратили на ремонт ДНЗ у м. Деражня. Переможцем конкурсу знову став єдиний учасник – ПП “Капітель-1”.

  Решту субвенційних коштів на округ Бондаря, суми яких не перевищували 1 млн грн, розподілили на ремонти двох шкіл, реконструкцію будівлі лікарні, створення лінії електропередач та реконструкцію приміщення під теплогенераторну для опалення кінозали.

  Сам нардеп у коментарі Руху ЧЕСНО підкреслив, що він не слідкує за тим, як вибирають підрядників на виконання робіт за кошти субвенцій. Він переконаний, що ці тендери абсолютно прозорі.

  Довідково: хто такий Бондар?

  Вікторові Бондарю цьогоріч минає 44 роки. Народився в місті Ленінград (нині – м. Санкт-Петербург, Російська Федерація). Закінчив Національний університет “Юридична академія ім. Ярослава Мудрого” в Харкові за фахом “Правознавство” та НТУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, здобувши кваліфікацію “Аналітик комп’ютерних систем”.

  Від вересня 2007 року обіймав посаду в.о. голови Дніпропетровської облдержадміністрації, а від грудня 2007-го до лютого 2010 року був губернатором Дніпропетровської області.

  Бондар уже вдруге потрапив до ВРУ. Уперше його туди обрали теж як самовисуванця на тому самому окрузі №191. До 2014 року перебував у фракції “Партії регіонів”. У парламенті VIII скликання до січня 2015-го належав до групи “Воля народу”. Після цього вступив до групи “Економічний розвиток”, яку в березні 2015-го перейменували на “Відродження”. Нині є співголовою цієї групи.

  Бондар кнопкодавивфігурує в антикорупційних розслідуваннях, голосував за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року та був кандидатом на посаду Президента України від партії “Відродження” під час виборів 2019 року.

  Автор фото: Руслан Зерницький, аналітик Руху ЧЕСНО

  Цікаво, що на цих виборах в ОВК у Бондаря майже в усіх областях, окрім Донецької та Хмельницької, довіреною особою була одна й та сама людина. За президентство співголови депутатської групи “Відродження” на окрузі №191 проголосував 4441 виборець (5,2%, 7-ме місце). На минулих парламентських виборах він отримав 15 246 голосів (18,6%), що стало одним з найгірших результатів з-поміж мажоритарників.

  У коментарі Руху ЧЕСНО Бондар сказав, що з вірогідністю в 99% буде йти на позачергові парламентські вибори по своєму округу, додавши, що у нього “є гарна підтримка людей”.

  Зауважимо, що Бондар у листопаді 2018 року заявляв про підтримку виборчої реформи, яка передбачає ліквідацію мажоритарних округів. Під час спілкування з представником Руху ЧЕСНО у травні 2019 року нардеп не змінив своєї думки.

  “Ви ж бачили як намагалися поміняти виборчу систему. Президент під час інавгурації говорив про вибори за “відкритими” списками, а в парламент принесли вибори за “закритими” списками. І це не сподобалося більшості мажоритарників, бо це, по суті, формування парламенту, де буде 5 лідерів, і головна задача депутатів буде, вибачте за слово, “вилизати” цих лідерів, щоб вони до тебе лояльно відносилися. “Відкриті” списки – це найкращий вихід. Партія пропонує кандидатів, а люди обирають серед кандидатів кого вони підтримують, і ці кандидати не залежні від думки лідера партії, від його забаганок”, – каже Бондар.

  До слова, Рух ЧЕСНО у публічній заяві закликав нардепів не голосувати за запропонований Володимиром Зеленським законопроект виборчої реформи з “закритими списками”.

  А тим часом місцеві ЗМІ дедалі частіше пишуть, що на 191-й округ зазіхає Вадим Лозовий, депутат облради та голова Хмельницької ОДА за часів Президента Петра Порошенка.

  У ЗМІ повідомляють, що він афілійований з командою іншого хмельницького мажоритарника – Олександра Гереги, чий вплив в області, за словами журналістів, “важко переоцінити”. Лозового 2015 року обрали до Хмельницької облради від партії “За конкретні справи”, співголовою якої є Герега. А у вересні 2018 року очільник ОДА з’явився на брифінгу у ВРУ разом з “командою Гереги“, де вони заявили, що “об’єднують зусилля задля розвитку регіону”.

  (Visited 107 times, 1 visits today)
 • 180x150