Конституційний суд за позовом Коломойського позбавив НАБУ функції розривати корупційні угоди

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Другий сенат Конституційного суду України ухвалив рішення визнати неконституційними повноваження Національного антикорупційного бюро через суд визнавати недійсними угоди за корупційними провадженнями. Рішення ухвалити за позовом компанії Запорізький завод феросплавів» Ігоря Коломойського.
  Результат пошуку зображень за запитом "ксу"

  Про це повідомляють «Схеми», посилаючись на свої джерела. Наразі рішення суду ще не опублікували, передає СТИК

  Відповідне рішення суд ухвалив 5 червня за позовом, який компанія Коломойського подала ще у 2018 році. За розрахунками «Центру протидії корупції», за 4 роки НАБУ розірвало у судах 92 корупційні угоди в межах 42 позовів. Загальні збитки держави від відновлення таких угод можуть скласти 7 мільярдів гривень.

  «Завдяки цій роботі юристів НАБУ до держпідприємств повернуться 7 млрд грн. Якщо ж Конституційний суд винесе рішення на користь компанії Коломойського, ми втратимо ці гроші. Для порівняння — це трохи більше ніж річний бюджет Міністерства охорони здоров’я на ліки для важкохворих українців», — зазначала юристка ЦПК Олена Щербан.

  Спершу слухання у справі повноважень НАБУ мало відбутися 27 березня, однак згодом його перенесли.

  Зазначається, що подібне слухання Конституційного суду вже намагалась ініціювати компанія «Укрнафта», 40% якої належить Коломойському, однак суд відмовив у відкритті провадження за її скаргою.

  Нагадаємо, що відповідну справу у Конституційному суді ініціювала компанія з групи «Приват»Ігоря Коломойського.

  26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляв депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

  (Visited 72 times, 1 visits today)
 • 180x150