Дубневичі стали лідерами серед нардепів за кількістю журналістських розслідувань щодо корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  214 чинних народних депутатів (із 423) стали фігурантами журналістських розслідувань щодо корупції. При цьому 15 із них замішані в більш ніж десяти схемах.

  Результат пошуку зображень за запитом "Дубневичі стали лідерами серед нардепів за кількістю журналістських розслідувань щодо корупції"

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на Слово і діло.

  Абсолютний лідер за кількістю справ – Богдан Дубневич (42). Його брат Ярослав Дубневич замішаний у 36 справах.

  Ігор Кононенко фігурант 21 розслідування. Його «фішка» – це політична корупція та зловживання владою. У низці розслідувань депутат фігурує разом із колишнім президентом Петром Порошенком.

  Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко та депутат від «Волі народу» Іван Фурсін можуть бути причетні до 18 і 17 схем відповідно. Одне з розслідувань щодо Тимошенко стосується сітки підкупу виборців під час президентських виборів-2019.

  До топ-15 депутатів-фігурантів антикорупційних розслідувань також увійшли Юрій Бойко, Олександр Онищенко, Олег Ляшко, Сергій Клюєв, Олександр Пономарьов, Віталій Хомутиннік, Олександр Грановський, Євген Бакулін, Юлія Льовочкіна та Нестор Шуфрич.

  Відзначимо, що одне з розслідувань, яке провели журналісти ІА ZIK, стало підставою для повної перевірки декларації Богдана Дубневича НАЗК та відкриття детективами НАБУ кримінального корупційного провадження щодо недостовірного декларування активів.

  Окрім цього найвідомішими справами є провадження щодо Ярослава Дубневича щодо зловживань при закупівлі комплектуючих для Укрзалізниці на 93 млн грн. Щодо цього правопорушення прокурори САП вже підготували декілька подань у ГПУ щодо зняття депутатської недоторканності з нього, але генпрокуратура так і не передала його у Верховну Раду.

  Але наймасштабнішим розслідуванням правоохоронців та журналістів є провадження у так званій «газовій справі Дубневичів»: йдеться про зловживання з газом на суму близько 1,4 млрд грн.. Ця справа зараз знаходиться на розгляді в НАБУ та проведено ряд процесуальних заходів в судах.

  Та, на жаль, деякі провадження щодо одіозних нардепів уже невідворотно закриті. Так після рішення Конституційного суду про ліквідацію статті про незаконне збагачення, закрито справу щодо Дубневичів на близько 0,5 млрд гривень. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/06/12/dubnevychi_staly_lideramy_sered_nardepiv_za_kilkistyu_zhurnalistskyh_1592123

  (Visited 71 times, 1 visits today)
 • 180x150