Олександр Ганущин за допомоги скандальних братів Дубневичів хоче стати мером Львова

 • 180x150
 • Опубліковано:

   11 червня, президент України Володимир Зеленський звільнив голову Львівської ОДА Олега Синютку. Відповідний указ оприлюднили на офіційному сайті президента. Звільнення Синютки нагадувало індійське кіно: після поразки Порошенка на президентських виборах – усна заява, потім загублене нібито в Адміністрації Президента письмове її підтвердження, і лише через понад місяць – остаточне звільнення за підписом Володимира Зеленського.

  Результат пошуку зображень за запитом "ОЛЕКСАНДР ГАНУЩИН"

  Команда попереднього президента Петра Порошенка й надалі намагається тримати Львівщину під своєю опікою (бо саме ця єдина область надала найбільшу йому підтримку під час другого туру президентських виборів). Електоральну оборону чесно і не надто намагаються тримати на всіх фронтах, але це здебільшого виглядає недолуго і цинічно. Бо основна політична артилерія області залишилася за бортом обласного державного механізму. Але коріння все ж таки пустила…

  Для ілюстрації цієї думки згадаймо хоча б нещодавні події у Львівській обласній раді. Спочатку її голова Олександр Ганущин звинуватив свого заступника Володимира Гірняка у підготовці заколоту, щоб усунути його з посади. У відповідь Гірняк звинуватив Ганущина у запровадженні корупції у  владних кабінетах органу місцевого самоврядування. Взаємні звинувачення ставали  все серйознішими. Дійшло до того, що низка голів фракцій Львівської облради звинуватили голову облради Олександра Ганущина у тиску на депутатів та даванні політичних хабарів. Таким чином голова облради начебто заручився підтримкою депутатів, зокрема, від «Самопомочі» щодо внесення до порядку денного та підтримки його звіту на сесії. Бо саме затвердження звіту Ганущина і стало «лакмусовим папірцем» довіри/недовіри до так званого «останнього стовпа Порошенка» на Львівщині. Зрештою після довготривалих політичних торгів звіт за минулий рік Олександра Ганущина облрада проголосувала і тим самим зберегли на нетривалий час його місце у кріслі, ніжки якого вже давно підрізані, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  «Дембельний акорд» Ганущина й полягає в тому, що він разом з в.о. голови Львівської ОДА Ростиславом Замлинським вже скликають комісію, аби роздерибанити 350 мільйонів гривень на ремонті доріг.

  Безперечно зміна політичного клімату в країні позначається і на Львівщині. Олександр Ганущин наразі не оголошував своїх намірів кандидатувати до Верховної Ради України. І, ймовірно, йому це зараз не потрібно, бо депутатом облради він став у Бродівському районі, де за роки його рейтинги суттєво зменшилися і шанси на проходження до парламенту стали практично мінімальними.

  Ба більше: найімовірніше, у Ганущина є інші плани. Він наближений до братів Дубневичів – одіозних народних депутатів України. І тепер його основне завдання – забезпечити їм перемогу на позачергових парламентських виборах. Саме у тісних взаємозв’язках братів та голови облради і криється справжня причина війни між Ганущиним та Гірняком. Володимир Гірняк має намір балотуватися до парламенту на виборчому окрузі Дубневича-молодшого і, згідно із соціологічними дослідженнями, має досить хороші шанси перемогти.

  Інший аспект дружби і домовленостей: Дубневичі поки що не мають свого кандидата на вибори львівського мера, а він їм конче потрібний. Висуванцем, при умові «хорошої служби», міг би стати Олександр Ганущин, який поки вибудовує політичну кар’єру на обласному рівні.

  Втім, маніпулятивність та підігрівання політичній партії «Європейська Солідарність» (підтвердження цього є його часті ефіри на «5 каналі» та «Прямому») – не на руку Ганущину. Тим більше, що на відміну від свого соратника Олега Синютки йому не вдасться сховатися від відповідальності за депутатським мандатом, а Дубневичі навряд чи зможуть допомогти. Тим більше, що восени нас чекають дострокові місцеві вибори, а до цього часу потрібно буде дивитися в очі кожному виборцю.

  То чи насправді це та «Європейська Солідарність», про яку мріють мешканці Львівщини? Чи за абревіатурою «ЄС» ховаються інші слова – «єдиноголосне свавілля»?

  (Visited 104 times, 1 visits today)
 • 180x150