Влада Тернополя нехтує незручні петиції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Антикорупційна організація «Transparency International Ukraine» презентувала рейтинг прозорості міст України. За результатами 2018 року Тернопіль посів у ньому 10-те місце.

  За один рік Тернопіль зробив стрибок з 31 на 10 місце. Як повідомив керівник цієї організації Анатолій Котов, при формуванні рейтингу оцінювались низка критеріїв у таких секторах роботи міста, як комунальні підприємства, публічні закупівлі, соціальна сфера, комунальне майно, освіта, бюджетний процес тощо, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  До позитивних моментів експерти віднесли втілені Тернопільською міською радою таких ініціатив: запровадження положення про бюджетні слухання, впровадження системи Prozorro.Продажі, зміна положення про «Громадський бюджет», зміна методології оцінки ефективності та прозорості роботи комунальних підприємств, впровадження інтерактивної карти комунального майна, впровадження механізму надання соціальних послуг в Тернополі тощо.

  – Всі ці продукти були втілені завдяки співпраці громадськості, міської влади, депутатів, виконавчого комітету, експертів та ЗМІ. Так, не всі вони відразу запрацювали, а деякі потребують вдосконалення. Але вони є прикладами того, що тільки шукаючи діалог, сідаючи за один стіл, розуміючи, що живемо в одному місті, можна отримати результат, – зазначив Анатолій Котов.

  Громадський актив Тернополя не поділяє позитивного настрою експертів з Києва. 

  – Всім відомо, як на практиці в Тернополі влада міста застосовує демократичні інструменти? Я про комунальні підприємства-прокладки, наприклад КП «Тернопільбудінвестзамовник», якому спочатку безкоштовно передають земельну ділянку, а потім це КП укладає так звані інвестугоди з вибраними фірмами по забудові ділянок в обхід аукціону (приклад в парку Нацвідродження по будівництву так званого соціально-спортивного комплексу, але по факту бізнес об’єкту – готелю з рестораном). Чи відомо Анатолію Котова про те, як минулого року в обхід системи Prozorro.Продажі був проданий в центрі Тернополя колишній ресторан “Україна” площею 1200 кв. м. за смішною вартістю – 30 млн. грн. Або ще один приклад “прозорості” – чого вартує тільки «зарубування» електронних петицій в Тернополі, які не подобаються владі, – заявив громадський активіст Олег Синовець.

  Сподіваємося, коли наступного разу «Transparency International Ukraine» будете проводити дослідження прозорості міст України, її експерти звернуть увагу на ці та інші факти оприлюднені громадським активом, а не лише довірятимуть тільки тій інформації, яку їм надають чиновники з Листопадової. 

  (Visited 79 times, 1 visits today)
 • 180x150