Перезапуск НАЗК та НАБУ: на антикорупційні органи чекають зміни

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З НАЗК ситуація однозначна – буде переформатування, конкурс, нове керівництво. Щодо НАБУ, то Ситник може лишитись.

  Результат пошуку зображень за запитом "Перезапуск НАЗК та НАБУ: які зміни чекають на антикорупційні органи"

  Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив доктор юридичних наук, експерт Центру політико-правових реформ Борис Малишев, передає СТИК.

  «Щодо НАЗК є чітка позиція Зеленського, що орган має бути переформатований. Зокрема, йдеться про те, що орган зараз колегіальний, а має бути одноосібним. Також має бути проведений конкурс за участю міжнародних експертів, щоб не було претензій політиків, міжнародних партнерів, опозиції з приводу того, що НАЗК знову політично залежний орган», – зазначив Малишев.

  На його думку, наразі основне питання в законодавчій базі. Не виключено, що Рада може розглянути питання вже у вересні-жовтні. Щодо НАБУ, то ситуація не така критична, точніше, до Ситника публічних претензій з боку ОПУ та інших політиків менше порівняно з іншими. Однак це не означає, що відомство працює ідеально. За різними статистичними даними, ефективність НАБУ за останні 2 роки мінімальна.

  «Просто склалося так, що основну провину в питанні боротьби з елітною корупцією, яке розслідує НАБУ, покладаються на інших – керівника САП, суди, адже всі справи розглядають у районних судах, та чинного генпрокурора. До Луценка та Холодницького претензії з приводу того, що в певних ситуаціях вони не дають подальшого ходу розслідуванню», – пояснив він.

  «Тому, з одного боку, на НАБУ нібито найбільше робоче навантаження – вони здійснюють основну масу роботи, а з іншого – менше критики, оскільки вважається, що при заміні керівництва САП, ГПУ та при запуску Антикорупційного суду й НАБУ запрацює краще», – резюмував Борис Малишев.

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150