Фартухи, наліпки та приховані витрати на соцмережі: за що платив “Опоблок”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Виборчий фонд “Опозиційного блоку” становив 90,6 мільйона гривень. Усі гроші переказали з поточного рахунку партії, внесків від фізичних і юридичних осіб не надходило. Цю інформацію зазначено в остаточному фінансовому звіті партії про використання коштів виборчого фонду на сайті ЦВК.

  Результат пошуку зображень за запитом "Фартухи, наліпки та приховані витрати на соцмережі: за що платив "Опоблок""

  Про походження грошей, витрачених на парламентську кампанію, політсила прозвітує частково в серпні, а частково аж у листопаді, коли подасть фінансові звіти за другий і третій квартали відповідно. Таким самим шляхом накопичення коштів на рахунках виборчих фондів пішли всі партії, які потрапляють до парламенту наступного скликання.

  На телерекламу “Опозиційний блок” витратив 71,3 мільйона гривень, тобто 79% надходжень. Цікаво, що серед загальнонаціональних каналів, де рекламувався “Опоблок”, були тільки ТРК “Україна”, “1+1” (а також “2+2”), ICTV та “СТБ”. З-поміж рейтингових телеканалів рекламу не замовляли на “Інтері”. Значні кошти одержали регіональні телеканали Донецької, Одеської, Запорізької та Харківської областей, пише СТИК з посиланням на Рух ЧЕСНО.

  У своїх роликах “Опозиційний блок” просував гасло “Довіряй ділам” (так називається партія міського голови Одеси Геннадія Труханова, який на цих виборах ішов четвертим номером у списку “Опоблоку”) і твердив, що мери українських міст і промисловці працюють щодня, а українці реально відчувають результати їхньої роботи.

  При цьому рекламу на телебаченні “Опозиційний блок” замовляв і до офіційної реєстрації в ЦВК, а отже, ці видатки до виборчої звітності не потрапили. За підрахунками Руху ЧЕСНО, ще до реєстрації “Опоблок” витратив близько 17 мільйонів гривень на рекламу на центральних телеканалах.

  Значні витрати в партії були на зовнішню рекламу. За білборди та сітілайти на вулицях сплатили 12,6 мільйона гривень. 

  Офіційно “Опозиційний блок” почав замовляти зовнішню рекламу вже в липні. А розміщену в червні (уже після реєстрації партії в ЦВК) зовнішню рекламу політсили, всупереч закону, оплатила громадська організація. Тож витрати на зовнішню рекламу в “Опоблоку” мали бути вищими.

  А от видатків на інтернет-рекламу чи рекламу в соціальних мережах у звіті немає.

  Попри це, сторінка “Опозиційного блоку” у Facebook активно оплачувала рекламу від 24 червня. 

  Згідно з даними Бібліотеки реклами цієї соціальної мережі, лише протягом липня зі сторінки партії на рекламу витратили 36,2 тисячі доларів. А це понад 900 тисяч гривень. Ще майже 10 тисяч доларів сплатила сторінка Олександра Вілкула й понад 5 тисяч – сторінка Вадима Новинського, який був одним з облич виборчої кампанії “Опозиційного блоку”.

  Дописи рекламували й зі сторінки першого номера у списку партії Євгенія Мураєва. Так, у липні на рекламу було витрачено понад 1800 доларів. 

  Проте у звіті можна знайти інформацію про видатки “Опозиційного блоку” на виготовлення брендованої продукції. Наприклад, 10 липня політсила замовила фартухи на 270 тисяч гривень, а 15 липня – рушники на 87 тисяч гривень. Купували також ліхтарі, чашки, блокноти, ручки, наліпки та календарі. 

  (Visited 88 times, 1 visits today)
 • 180x150