Ахметівець пожертвував партії Ляшка більше сімейного бюджету та заощаджень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Перший заступник мера Маріуполя Михайло Когут в першому кварталі 2019  року пожертвував на рахунок «Радикальної партії Олега Ляшка» 1,5 млн грн. Це перевищує суму його доходів та заощаджень за минулий рік на понад 200 тис грн.

  Пов’язане зображення

  Про це йдеться у матеріалі Антона Столярова для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info), передає СТИК.

  До приходу в міськвиконком Михайло Когут працював на «Маріупольський меткоммбінат ім. МК Ільїча» та ТОВ «Здравниця плюс», які належать корпорації «Метінвест» Ріната Ахметова.

  Також одних з найбільших офіційних донорів партії Ляшка став попередник Когута на посаді першого заступника мера Маріуполя – Олександр Голтвенко. Він займав цю посаду в 2015-2018 роках, а цього року пожертвував 1,6 млн грн. Голтвенко також працював на підприємствах «Метінвест».

  Найбільшу пожертву у березні цього року партії Олега Ляшка перерахував Юрій Зінченко – 1,65 млн грн. Раніше він працював генеральним директором «Харцизького трубного заводу», «ММК ім. Ільїча» і у корпорації «Метінвест». В лютому він очолив виконавчий комітет «Радикальної партії», цю посаду покинув через два тижні після першого туру президентських виборів. (Ляшко зайняв сьоме місце, набравши 5,48% голосів).

  Таку ж суму перарахував «Радикальній партії» Антон Глівинський, який 12 років працював в компаніях «СКМ» і «Еста Холдинг», що належать Рінату Ахметову. Від його імені на рахунок партії  надійшло ще 1,65 млн грн.

  Стільки ж на рахунок партії Ляшка перед президентськими виборами перерахувала ясновидиця з містечка Вишневого, що під Києвом, Наталія Еріставі. Щоправда, більша частина цих коштів була повернута їй, імовірно, через наявність у ворожки податкового боргу. Минулого року вона пожертвувала партії майже 1,3 млн грн.

  Від «Наших грошей»

  Міським головою Маріуполя восени 2015 року став Вадим Бойченко, який до того працював директором з персоналу «Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча». Також після місцевих виборів його заступниками та депутатами міськради стали  вихідці з підприємств «Метінвест» Ахметова.

  В декларації за 2018 рік перший заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут задекларував 442 тис грн. зарплати та 217 тис доходу від продажу рухомого майна. Скоріш всього, мова йде про продаж автомобіля Volkswagen passat 2.8 (2001 р.в.) який був у нього в попередній декларації. Готівкою та в фінустанові Когут задекларував 622 тис грн. Таким чином, весь його дохід та заощадження за 2018 рік склали 1,28 млн грн. Задекларована пенсія та заощадження дружини – трохи більше 25 тис грн.

  Сайт НАЗК не містить інформації про отримання великих доходів Когутом в перші місяці поточного року.

  (Visited 34 times, 1 visits today)
 • 180x150