Вони нам показали: чому “Сила людей” нічого не витратила на вибори

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Рахунок виборчого фонду партії “Сила людей” почав діяти лише в останній день агітації – 19 липня. За час кампанії політсила не отримала й не витратила звідти жодної копійки.

  Результат пошуку зображень за запитом "Вони нам показали: чому "Сила людей" нічого не витратила на вибори"

  Член президії партії та один з головних фінансових донорів, політолог Олександр Солонтай у тому, що рахунок виборчого фонду відкрили так пізно, звинувачує “Приватбанк”:

  “З першого дня від реєстрації ми не могли добитися від “Привату” відкриття рахунку… І, мабуть, тільки те, що потім ЦВК почала жорстко наїжджати, допомогло. Але вже цей фонд нам був до одного місця”.

  Проте під час виборчої кампанії, тобто від 1 червня до 19 липня, у партії були витрати, пов’язані з виборами. Наприклад, була реклама у Facebook, на яку тільки з офіційної сторінки партії витратили 1 173 долари, або майже 30,5 тисячі гривень. А ще ж мали бути видатки на створення рекламних матеріалів, пише СТИК з посиланням на Рух ЧЕСНО.

  Агітаційний банер із першими особами зі списку партії, який рекламували у Facebook

  Для реєстрації партії як учасника виборчих перегонів теж були потрібні гроші – 4,17 мільйона гривень. Їх також частково збирали завдяки рекламі у Facebook. Ці витрати, як і видатки на рекламу в соцмережі, мали б з’явитись у фінансових звітах, які партія щоквартально подає до НАЗК.

  “Тому що це ж проплати за договором, який був укладений до старту виборчої кампанії. Тобто ми заплатили до старту виборчої кампанії за певні повідомлення. Вони запустилися. Потім прийшли вибори, і “Силу людей” зареєстрували як суб’єкт виборчого процесу. Реклама припинилася. Facebook співпрацю із “Силою людей” припинив. А з виборчого фонду ми вже нічого замовити й оплатити не встигли”, – пояснює Солонтай.

  Як повідомляв Рух ЧЕСНО, на президентських виборах 2019 року партіявисувала журналіста-розслідувача Дмитра Гнапа. Згодом він зняв свою кандидатуру й підтримав Анатолія Гриценка. 

  (Visited 68 times, 1 visits today)
 • 180x150