Партія “Голос” витратила на вибори більше 105 мільйонів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Партія “Голос” витратила на парламентську виборчу кампанію 105,57 мільйона гривень. Майже 6% цих грошей спрямували на рекламу в соцмережах.

  Результат пошуку зображень за запитом "Партія "Голос""

  Таку інформацію зазначено в остаточному фінансовому звіті про використання коштів з рахунків виборчого фонду партії, пише СТИК з посиланням на Рух ЧЕСНО.

  Традиційно для національних виборчих кампаній у партії “Голос” найбільше заплатили за агітацію на телебаченні. На неї витратили майже три чверті грошей з виборчого фонду. Найбільше, а саме 27,7 мільйона гривень, отримала “StarLightMedia” Віктора Пінчука. До цієї медіагрупи входять телеканали “СТБ”, ICTV, “Новий”, “М1” і “М2”.

  Телеканалам “1+1” Ігоря Коломойського та ТРК “Україна” Ріната Ахметова віддали по 24,3 мільйона.

  1,5 мільйона переказали за агітацію “24 каналу”, яким володіє дружина мера Львова Катерина Кіт-Садова.

  Нетипово для партій, які брали участь у парламентській виборчій кампанії 2019 року, у “Голосі” прозвітували про витрати на рекламу в соцмережах. За неї заплатили 6,17 мільйона. Гроші отримували фізичні особи – підприємці Євген Коваль і Валентина Куранда.

  За даними Бібліотеки реклами Facebook, за період від червня до дня виборів, 21 липня, зі своєї офіційної сторінки в соцмережі партія витратила на рекламу майже 244,19 тисячі доларів. У перерахунку на гривні це 6,35 мільйона. При цьому в ЦВК партія зареєструвалася 19 червня, тож звітувати мала лише про витрати з цього дня.

  Виборча кампанія “Голосу” супроводжувалася концертами гурту “Океан Ельзи”, де солістом є лідер партії Святослав Вакарчук. Виступи були безкоштовними й відбувалися як частина агітаційної кампанії “Тур змін”. За підрахунками Руху ЧЕСНО, які ґрунтуються на анонсах поїздок до регіонів у межах кампанії, інформації з офіційної Instagram-сторінки партії та повідомленнях у ЗМІ, за час виборчої кампанії було 23 концерти. Про концерти під час ще 10-ти регіональних візитів у межах туру не відомо. 

  Вакарчук каже, що концерти організовувала група “С’юзі продакшн”, а не партія. Нею керує Віктор Алексєєнко. У фінзвіті партії справді немає інформації про перекази коштів “С’юзі продакшн”.

  Фактично концерти “Океану Ельзи” могли впливати на кількість відвідувачів агітаційної частини “Туру змін”, хоча в “Голосі” публічно заперечували, що вони були частиною агітаційного туру.

  Усі гроші до виборчого фонду надійшли з поточного партійного рахунку. Звідки “Голос” їх узяв, стане відомо щонайраніше в середині серпня, коли партії подадуть до НАЗК фінансові звіти за другий квартал 2019 року.


  Приклад агітації з лого партії “Голос” без маркування, що публікували за кошти з виборчого фонду. Фото від 26 червня 2019 року

  Партія почала своє просування в перші дні червня 2019 року, ще до того, як відкрила рахунки виборчого фонду. Усе почалося з презентацій біля Національного музею історії України. Паралельно з’явилася реклама, а також у Києві й регіонах запрацювали громадські приймальні – місця координації волонтерів “Коворкінг змін“.


  Приклади брендованих партією транспортних засобів у Голосіївському районі Києва

  Недалеко від станції метро “Лівобережна”

  Під час виборчої кампанії Рух ЧЕСНО зафіксував низку самовисуванців, які самовільно використовували бренд і символіку “Голосу”.


  Використання кольорів партії самовисуванцем. Агітацію було розміщено біля станції метро “Позняки”

  За підсумками виборів партія “Голос” претендує на державне фінансування в розмірі 38 млн грн на рік.

  (Visited 80 times, 1 visits today)
 • 180x150