Безкоштовне лікування, гроші на квартиру та відпустка: які пільги мають народні депутати України (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Зарплата у депутатів більша, ніж у Президента, вони також мають компенсацію за житло та безкоштовний похорон. І це лише частина бонусів, які мають народні депутати України. Щоправда, зарплата у парламентарів українських – найменша серед європейських країн, цей спадок отримають і новообрані нардепи.

  Результат пошуку зображень за запитом "Безкоштовне лікування, гроші на квартиру та відпустка: які пільги мають народні депутати (ВІДЕО)"

  Так, у своєму кабінеті Леонід Ємець пропрацював майже 5 років. Зараз він уже складає речі, аби звільнити його для наступника. Зазначимо, що разом з Ємцем працювало 20 помічників, пише СТИК з посиланням на Канал 24.

  ► Кожен новоприбулий народний депутат отримує власний кабінет.

  ► Собі у допомогу він може взяти до 30 помічників на громадських засадах (та до 5 – у складі апарату Верховної Ради, яким офіційно платять зарплату). Кожному з них дають близько 50 тисяч гривень на усіх помічників.

  ► Самі ж народні депутати отримують зарплатні близько 30 тисяч гривень в місяць. І це найменша зарплата серед депутатів європейських парламентів.

  ► Додатково українські обранці отримують компенсації: якщо нардеп не має власного житла у столиці, йому платять 650 гривень на добу – це до 20 тисяч гривень на місяць, не залежно більше чи менше він платить за помешкання.

  ► Також депутатам з бюджету виділяють до 8 тисяч гривень на проїзд. І першочергово продають квитки на будь-який вид транспорту або нардеп може скористатися автопарком Верховної Ради.

  “Народний депутат може замовити собі автомобіль з гаражу Верховної Ради. Але знову ж таки, там лімітована кількість годин”, – розповідає Ємець.

  Автопарк Верховної Ради

  ► Пожиттєво народні депутати безкоштовно лікуються у найелітнішій клініці України – “Феофанії”. Вона підпорядкована державному управлінню справами. Наша знімальна група хотіла на власні очі побачити умови, в яких лікують високопосадовців, але дозволу на зйомку нам так і не дали.

  ► У разі смерті, депутата мають безкоштовно поховати. 

  ► Відпустка народного депутата триває 45 діб.


  Цікаво, що на пільги може розраховувати і родина нардепа. Наприклад, якщо вона також переїжджає до столиці, то за нею зберігається робоче місце, а Служба зайнятості зобов’язана знайти аналогічну посаду у Києві.

  Але фактично народні депутати не звітують про свої витрати, тож компенсації часто стають додатковим заробітком. Коли у європейських країнах, депутатськими витратами займаються незалежні органи, які рахують кожну витрачену копійку. 

  (Visited 157 times, 1 visits today)
 • 180x150