Заступника міністра Гримчака та його помічника було затримано після отримання 450 тис. і 30 тис. доларів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, а також його «помічник» шляхом обману заволоділи грошовими коштами в особливо великому розмірі.

  Результат пошуку зображень за запитом "Гримчака та його помічника було затримано після отримання 450 тис. і 30 тис. доларів, - НАБУ"

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на преслужбу НАБУ.

  Зокрема, слідство встановило, що представник ТОВ під час спілкування із заступником міністра з питань ТОТ повідомив про проблему, вирішення якої належить до сфери суду. Йшлося про розгляд цивільної справи щодо стягнення боргу з іншого приватного підприємства на його користь.

  На це заступник міністра з питань ТОТ повідомив, що за грошову винагороду у розмірі 100 тис. доларів, використовуючи свої зв’язки, зможе забезпечити прийняття необхідного судового рішення.

  Він нібито мав звернутися до заступника Генерального прокурора, щоб той вплинув на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду), який, у свою чергу, може вплинути на суддів цього ж суду.

  Як вказується, пізніше ця сума була зменшена до 80 тис. доларів.

  Отримавши 50 тисяч доларів. заступник міністра та його «помічник» розподілили кошти між собою. Другу частину 30 тис. доларів їм було передано 14 серпня.

  Також заступник міністра запропонував свої «послуги» із забезпечення погодження проектної документації на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві, які відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» належать до пам’яток культурної спадщини.

  За це він захотів винагороду у розмірі 1 млн доларів.

  Як стверджують в НАБУ, вказана сума начебто мала бути розподілена між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, серед яких: Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Український державний інститут культурної спадщини, Київська міська державна адміністрація та інші.

  Після одержання від представників ТОВ  450 тис. і 30 тис. доларів  було затримано «на гарячому» заступника міністра з питань ТОТ, а також його «помічника».

  «За результатами здійснених обшуків виявлено та вилучено всю суму неправомірної вигоди, одержаної 14 серпня 2019 року, а також частину одержаної раніше», – пишуть у НАБУ.

  Фото НАБУ

  Фото НАБУ

  Фото НАБУ

  Фото НАБУ
  Як раніше заявила адвокат Тетяна Матяш, лише після 16-ї години буде повідомлення про підозру Юрію Гримчаку. Наразі немає підозри і, відповідно, немає інформації про те, що йому інкримінують.

  Нагадаємо, учора Служба безпеки України повідомила, що заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та його помічник затримані в справі про вимагання 1,1 мільйона доларів хабара за нібито сприяння в ухваленні рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави.  Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/08/15/123_1627295

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150