У журналістських розслідуваннях про корупцію фігурують 39 нових депутатів Верховної Ради

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До нової Верховної ради з минулого скликання пройшли 53 фігуранти журналістських розслідувань про корупцію. Але радіти цій цифрі зарано: компанію їм складуть ще 39 осіб, які можуть бути замішані в корупційних схемах, але або не працювали у восьмому скликання, або взагалі не були народними депутатами.

  Результат пошуку зображень за запитом "вр"

  «Слово і Діло» за допомогою каталогу руху «Чесно» з’ясувало, хто ці депутати.

  Абсолютний лідер за кількістю журналістських розслідувань проти нього (19) – п’ятий президент Петро Порошенко («Європейська солідарність»). Відзначимо, що він також був народним депутатом 2-го, 4-го, 5-го та 6-го скликань.

  Порошенко, за даними журналістів, може бути причетним до підкупу виборців на президентських виборах у 2019 році, до розтрати, торгівлі впливом, нецільового використання земельних ресурсів, надання преференцій при виконанні службових обов’язків і різних шахрайських оборудок.

  39 нових депутатів парламенту, які або не працювали в минулому скликанні, або ніколи не обиралися, фігурують у журналістських розслідуваннях про корупцію.
  Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

  Із 254 представників «Слуги народу», які пройшли до парламенту, 17 майбутніх депутатів фігурують в антикорупційних розслідуваннях журналістів. Ганна Бондар, яка пройшла за мажоритарним округом у Києві, фігурує в трьох: в справі про подачу підроблених документів на конкурс головного архітектора столиці; в декларації за 2014 рік не вказала автомобіль і нерухомість; можлива участь у корупційних схемах забудови Києва.

  До двох схема можуть бути причетні Руслан Горбенко, Владислав Криклій та Остап Шипайло, інші – до однієї.

  В «Опозиційній платформі – За життя» з тих майбутніх нардепів, які не були у восьмому скликанні, 10 є фігурантами розслідувань про корупцію. Наприклад, Віктора Медведчука журналісти підозрюють у використанні влади чи службового становища всупереч інтересам служби, а також у діяльності в умовах конфлікту інтересів. Ілля Кива, зокрема, міг не вжити заходів із протидії корупції, а Ренат Кузьмін – незаконно збудувати будинок у рекреаційній зоні Пущі-Водиці.

  На Костянтина Бондарєва та Андрія Пузійчука від «Батьківщини» й Миколу Бабенка від «Біла Церква разом» є по одному журналістському розслідуванню. Руслан Требушкін від «Опозиційного блоку» – фігурант 4 розслідувань, Оксана Савчук від «Свободи» – 3.

  До корупції можуть бути причетні й шість мажоритарників-самовисуванців, які не були в Раді минулого скликання: Анатолій Урбанський, Ігор Палиця, Олександр Сухов, Сергій Мінько, Іван Чайківський та Геннадій Вацак.

  (Visited 191 times, 1 visits today)
 • 180x150