Ахметов будує під Києвом маєток площею понад 12 тисяч м² (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Журналісти ресурсу Bihus.info показали заміський маєток олігарха Ріната Ахметова, який той будує за кошти, отримані від формули «Роттердам+».

  Результат пошуку зображень за запитом "Ахметов будує під Києвом маєток площею понад 12 тисяч м² за гроші від «Роттердам+» — Bihus.info (ВІДЕО)"

  Як зазначається в сюжеті Bihus.info, площа маєтку — 12 112 м², він розташований за 35 км від Києва, передає СТИК.

  «20 га лісу, за парканом штучні озера з містком, кілька будинків, у центрі — велетенський симетричний палац. Кілька гаражів, альтанки, фігурні доріжки. Будівництво ще не завершено, на території працює техніка, стоять вагончики й будматеріали», — йдеться в сюжеті.

  Журналісти зазначають, що офіційно земля й нерухомість, на якій будується Ахметов, власність його компанії «Мета-Капітал», а за документами, це реабілітаційно-оздоровчий комплекс.

  За оцінками НАБУ, через формулу «Роттердам+» споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.  Нагадаємо, НАБУ оголосило у розшук ексголову тарифного регулятора у справі «Роттердам+».

  Методика «Роттердам+» була запроваджена у травні 2016 року за умов втрати контролю над частиною Донецького вугільного басейну через війну на сході України. Майже всі шахти з антрацитовим вугіллям, на якому працює більшість ТЕС України, після окупації Донбасу опинилось на непідконтрольній території. І аби забезпечити енергетичну незалежність України від окупованих територій, було ухвалено рішення купувати паливо на міжнародній біржі в Нідерландах, куди доставляють вугілля з ПАР та Південної Америки.

  Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою «ціна вугілля у портах Амстердам — Роттердам — Антверпен + вартість його доставки в Україну». Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля. З січня по листопад 2016 року ціна теплової електроенергії зросла у два рази.

  Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

  (Visited 90 times, 1 visits today)
 • 180x150