Тендер тільки для своїх: у приміських Крихівцях великі тендери проходять за явно корупційними схемами

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Минулого місяця Крихівецька сільська рада оголосила одразу чотири тендери на проведення робіт із прокладання водопроводу вулицями села. Загальну вартість робіт у сільраді оцінили у понад 4 мільйони гривень. Якби роботи на таку суму замовлялися одним тендером, то замовник змушений би був оголосити аукціон, дочекатися пропозицій від інших учасників ринку і, вибравши найменшу запропоновану ціну, оголосити переможця.

  Результат пошуку зображень за запитом "Тендер тільки для своїх: у приміських Крихівцях великі тендери проходять за явно корупційними схемами"

  Завдяки чесній конкуренції вартість замовлених робіт, за звичай, суттєво зменшується, відповідно вдається зекономити бюджетні гроші. Але у Крихівцях вирішили не економити і щедро заплатити одній-єдиній фірмі. Для будівництва водопроводу були проведені допорогові закупівлі, які дозволені при її очікуваній вартості не більш ніж 1,5 млн гривень, пише СТИК з посиланням на Правда іф.

  Усі торги відбулися упродовж двох днів (24-26 липня) без участі конкурентів. На кожному тендері безальтернативно переміг єдиний учасник – івано-франківська фірма «В.С.К.», ні на копійку не понизивши ціну, запропоновану замовником.

  Назва фірми «В.С.К.», очевидно, абревіатура імені її власника – Володимира Степановича Короля. У 2015 році цей 43-річний підприємець, родом із Тернопільщини, балотувався до Івано-Франківської міської ради від партії «Наш Край», де зібралися колишні регіонали під керівництвом відомого в місті забудовника, ексзаступника голови ОДА Руслана Гусака.

  До міської ради Володимир Король не потрапив та продовжував займатися бізнесом. Основним видом діяльності заснованого ним підприємства ПВКФ «С.В.К.», відповідно до даних державного реєстру юридичних осіб, є торгівля автомобілями та легковими транспортними засобами. Власне цю фірму більше знають на Івано-Франківщині як офіційного і єдиного в області дилера автомобілів марки Renault.

  Саме ПВКФ «В.С.К.»  у травні цього року стала переможцем одразу 25 (!) тендерів на закупівлю спецтранспорту для нових сільських амбулаторій (сума контракту близько 12 мільйонів гривень). У технічній документації тендерів вимоги до автомобілів були визначені таким чином, що жодна марка, окрім Renault, не задовольняла чиновників від медицини. Для видимості торгів участь у тих закупівлях взяли також представники Renault з інших регіонів України, але переможцем, ясна річ, стала івано-франківська філія.

  Згодом у МОЗ пояснили, що вимоги до автомобілів начебто формувалися відповідно до стану доріг у сільській місцевості, де доцільно використовувати авто підвищеної прохідності – категорії М1G. Але чому опис технічних параметрів автомобілів виявився фактично виписаними під конкретну марку – Renault Duster, досі невідомо. До речі, тоді Тисменицька міська лікарня взагалі назвала файл із тендерною документацією “Рено Дастер”, орієнтуючись на чітко визначеного виробника.

  Однак, ознак корупційної змови у діях медичних чиновників та дистриб’юторів відомого автовиробника правоохоронці тоді не зауважили. Треба сказати, що вузько прописані вимоги до предмета закупівлі часто використовуються у “чорних схемах” проведення аукціонів, коли потрібно обрати серед учасників тендеру когось визначеного наперед.

  Під час тендеру на будівництво водопроводу в Крихівцях було застосовано іншу схему, якою  також користуються доволі часто, щоб не створювати конкуренції для заздалегідь обраної фірми. Фактично одне замовлення було поділене на чотири окремі закупівлі, вартість кожної з яких була меншою ніж 1,5 млн гривень. І все. Цього достатньо, щоб оголосити переможцем єдиного учасника торгів.

  Можна тільки сподіватися, що така прихильність Крихівецької сільради не має під собою корупційної складової. Принаймні інтересу громади тут немає жодного, адже без проведення аукціону не вдалося зменшити ціну цих робіт.

  На прокладання мереж водопостачання на вулиці Сірка сільська рада витратить  майже 1,4 мільйона гривень. Майже стільки ж коштуватиме водопровід на вулицях Місячній, Бистрицькій та Веселковій. Водотяг від вулиці Крихівецької до вулиці Крайньої обійдеться бюджету майже у 300 тисяч гривень. Близько 1,3 мільйона гривень витратять на прокладання водопроводу на вулицях Вивізній та Калиновій.

  Треба сказати, що фірма Володимира Короля не вперше перемагає на тендерах, які оголошує Крихівецька сільська рада. Минулого року ПВКФ «С.В.К.»  вже отримувала два підряди на прокладання водопроводу на інших вулицях села – так само без конкурентів та пониження ціни. Роботи за одним із них сільрада оцінила у понад 1,4 мільйона гривень, за іншим – понад 200 тисяч гривень. Вперше до робіт з прокладання водопроводу у Крихівцях фірму «С.В.К.» залучали ще у 2016 році.

  (Visited 118 times, 1 visits today)
 • 180x150