Прем’єр Гончарук звинуватив попереднє керівництво Держгеонадр у корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Державна служба геології та надр під колишнім керівництвом стала осередком корупції, зазначає Олексій Гончарук.

  Пов’язане зображення

  Про це глава уряду сказав в ефірі одного з телеканалів, передає СТИК з посиланням на Укрінформ.

  «Поки ми на минулому тижні не звільнили керівника Держгеонадр, там процвітали групи впливу, «смотрящіє»… Нам треба нарощувати видобуток газу. Але що потрібно зрозуміти? Нафтогазова сфера – це глибоко корупційна схема, яку слід припинити», – сказав Гончарук.

  Він повідомив, що уряд шукає нового очільника Держгеонадр, який навів би лад у відомстві.

  «За нашими розрахунками, є близько 80 ділянок, на яких можна було б почати видобувати, але ми цього не робимо, бо їх привласнили окремі товариші. Вони чекають, поки їх представники прийдуть до влади», – зазначив прем’єр.

  За його словами, «сплячі ліцензії» планують повернути через запровадження податків.

  «Ми розробили проєкт закону, який стимулюватиме повернути ліцензії. Дуже просто: або ти видобуваєш на тій ділянці, яку ти отримав від держави, або ти платиш податки так само, якби ти видобував. І вони дуже швидко ці ділянки повіддають, навіть якщо з ними не розберуться правоохоронні органи», – додав Гончарук.

  Він також поінформував, що Кабмін не планує переглядати чинні рентні ставки оподаткування за користування надрами при видобутку вуглеводнів з нових свердловин.

  «Я знаю про таку ініціативу, вона дискутується. Ми спільно знайдемо баланс інтересів. Але абсолютно точно переглядати податки заднім числом чи зобов’язання, які взяла Україна, не можна. Це шлях в нікуди», – сказав глава уряду.

  Як повідомлялося, Вадима Гончаренка, який до цього був т. в. о. заступника голови Державної служби геології та надр України, призначили виконувачем обов’язків голови цього відомства.

  (Visited 6 times, 1 visits today)
 • 180x150