Прем’єр Гончарук звинуватив попереднє керівництво Держгеонадр у корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Державна служба геології та надр під колишнім керівництвом стала осередком корупції, зазначає Олексій Гончарук.

  Пов’язане зображення

  Про це глава уряду сказав в ефірі одного з телеканалів, передає СТИК з посиланням на Укрінформ.

  «Поки ми на минулому тижні не звільнили керівника Держгеонадр, там процвітали групи впливу, «смотрящіє»… Нам треба нарощувати видобуток газу. Але що потрібно зрозуміти? Нафтогазова сфера – це глибоко корупційна схема, яку слід припинити», – сказав Гончарук.

  Він повідомив, що уряд шукає нового очільника Держгеонадр, який навів би лад у відомстві.

  «За нашими розрахунками, є близько 80 ділянок, на яких можна було б почати видобувати, але ми цього не робимо, бо їх привласнили окремі товариші. Вони чекають, поки їх представники прийдуть до влади», – зазначив прем’єр.

  За його словами, «сплячі ліцензії» планують повернути через запровадження податків.

  «Ми розробили проєкт закону, який стимулюватиме повернути ліцензії. Дуже просто: або ти видобуваєш на тій ділянці, яку ти отримав від держави, або ти платиш податки так само, якби ти видобував. І вони дуже швидко ці ділянки повіддають, навіть якщо з ними не розберуться правоохоронні органи», – додав Гончарук.

  Він також поінформував, що Кабмін не планує переглядати чинні рентні ставки оподаткування за користування надрами при видобутку вуглеводнів з нових свердловин.

  «Я знаю про таку ініціативу, вона дискутується. Ми спільно знайдемо баланс інтересів. Але абсолютно точно переглядати податки заднім числом чи зобов’язання, які взяла Україна, не можна. Це шлях в нікуди», – сказав глава уряду.

  Як повідомлялося, Вадима Гончаренка, який до цього був т. в. о. заступника голови Державної служби геології та надр України, призначили виконувачем обов’язків голови цього відомства.

  (Visited 54 times, 1 visits today)
 • 180x150