«Чорна каса» Партії регіонів, «діамантові прокурори» та справа Гонгадзе. Що відомо про нового заступника генпрокурора?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  8 жовтня Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка призначив своїм заступником юриста та колишнього держслужбовця Віктора Трепака.

  Результат пошуку зображень за запитом "«Чорна каса» Партії регіонів, «діамантові прокурори» та справа Гонгадзе. Що відомо про нового заступника генпрокурора?"

  44-річний Віктор Трепак родом зі Львівщини. Навчався у Львівському державному університеті імені Івана Франка, пройшов курси підвищення кваліфікації при Національній академії Служби безпеки України та Львівському інституті внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України. З 25 років розпочав військову службу, працюючи на оперативних і керівних посадах в управліннях Служби безпеки України в Львівській та Одеській областях, пише СТИК з посиланням на Громадське.

  З 2012 року викладав спецкурс з питань протидії корупції у Львівському національному університеті імені Івана Франка та в Національній школі суддів України. За рік став першим заступником начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України. Пізніше заступником Голови Служби безпеки України — начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

  Віктор Трепак керував операцією, щодо затримання судді Ігоря Зварича у грудні 2008 року. Його підозрювали у хабарництві, а під час обшуків за місцем роботи і проживання голови суду вилучили 1 мільйон доларів і 2 мільйони гривень. 15 грудня того ж року Генеральна прокуратура оголосила Зварича в розшук. За кілька днів Верховна Рада дала згоду на його затримання та арешт. 9 березня 2009 року Зварича затримали у його львівській квартирі.

  У 2009 році Трепак брав участь в затриманні екс-начальника головного управління кримінального пошуку МВС України Олексія Пукача — підозрюваного в організації незаконного стеження, викраденні та вбивстві журналіста «Української правди» Георгія Гонгадзе.

  Після розслідування так званої справи «діамантових прокурорів» — ексзаступника начальника Головного управління ГПУ Володимира Шапакіна і ексзаступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яких звинувачували у хабарництві, у Трепака виник конфлікт із тодішнім генпрокурором Віктором Шокіним. У листопаді 

  2015 року Трепак написав заяву про звільнення через «неможливість виконання очолюваним ним спеціальним підрозділом визначених законом завдань щодо протидії корупції та організованій злочинності через перебування на посаді генерального прокурора України Віктора Шокіна». 

  27 травня 2016 року Віктор Трепак передав до Національного антикорупційного бюро факти незаконних виплат Партією регіонів грошей колишнім і нинішнім на той час високопосадовцям на загальну суму близько 2 мільярдів доларів. Національне антикорупційне бюро почало розслідування. У ЗМІ цю справу прозвали «чорною касою» Партії регіонів.

  У липні 2016-го Віктор Трепак звільнився зі служби в органах державної безпеки та два роки працював професором кафедри Національної академії Служби безпеки України. Згодом став доцентом кафедри кримінального права і кримінології Львівського національного університету імені Івана Франка. Воював на Сході України. Кандидат юридичних наук. Генерал-майор запасу. Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

  Сам Трепак так прокоментував своє призначення:

   «Розглядаю нову посаду як унікальну можливість реалізувати свій потенціал з найбільшим ефектом для тієї справи, якою займався впродовж останніх майже 20 років. Нині йде формування нової правоохоронної системи України, у якій прокуратура відіграватиме ключову роль. Безперечно, власне прокурорська діяльність для мене є новою. Але думаю освоїти її максимально швидко, з урахуванням того, що моя попередня діяльність у правоохоронній сфері була безпосередньо пов’язана у тому числі з діяльністю прокуратури».

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150