Хто з прикарпатських нардепів-“слуг” підтримує “скандальний” закон про продаж землі іноземцям

 • 180x150
 • Опубліковано:

  30 жовтня аграрний комітет під вигуки “Ганьба!” проголосував за законопроект щодо обігу ринку землі, який передбачає розпродаж землі з 2024 року українським та іноземним аграріям та компаніям – до 200 тис. га в одні руки.

  Одним із ініціаторів “скандального” законопроекту про ринок землі є прикарпатський нардеп – “фермер з КоломОйського району”, який потрапив до парламенту завдяки тому, що “законопроектів не писав і нічого не обіцяв” – Володимир Тимофійчук.

  Загалом, до складу Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики входять два представники Івано-Франківщини – Олександр Матусевич, який представляє в парламенті інтереси Долинського, Рожнятівського та частини Богородчанського району, та Володимир Тимофійчук, обраний у 89 окрузі ( Верховинський, Косівський, Снятинський райони).

  Нагадаємо, аграрний комітет 18 жовтня на позачасному засіданні проголосував за законопроект щодо обігу ринку землі. №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу сільськогосподарських земель». Обидва прикарпатські депутати підтримали рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти закон за основу, пише СТИК з посиланням на Версії.

  Однак через те, що засідання провели без попередження, голова Верховної Ради Дмитро Разумков змусив аграрний комітет заново розглянути проект про ринок землі.

  Втім на вчорашньому засіданні, якому передували масові акції протесту українських аграріїв, члени комітету не підтримали пропозицію про перегляд та скасування попереднього рішення (“за” проголосувало тільки сім членів комітету).

  Це викликало обурення серед опозиційних депутатів, представників аграрних асоціацій і гостей засідання, які почали скандувати: «Ганьба!».

  На засіданні були присутні автори 11 альтернативних законопроектів, яким так і не надали змоги доповісти. Серед авторів альтернативних законопроектів і депутат від Івано-Франківська Оксана Савчук. В її проекті Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення пропонується створення Державного земельного банку, якому би належали землі.

  Представники аграрних асоціацій також просили переглянути рішення про рекомендацію схвалити проект у першому читанні без консультацій з ними і без врахування їх пропозицій. Однак, ця пропозиція також не була підтримана.

  Потім було запропоновано рекомендувати до розгляду в сесійній залі законопроект про ринок землі №2178-10, альтернативний урядовому №2178. За таке рішення проголосували більшість депутатів на засіданні аграрного комітету, після того як це питання було поставлено на голосування. Серед прикарпатських нардепів Тимофійчук підтримав це рішення, а Матусевич голосував проти.

  Проект закону України №2178-10 передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності. Купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України.

  До 1 січня 2024 року триватиме перехідний період, під час якого іноземці та юридичні особи, бенефіціарним власником яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за іншим законодавством, ніж законодавство України, іноземні держави не зможуть набувати права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

  Крім того, встановлює обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб. Обмеження не допускають набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об’єднаної громади, 8% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

  (Visited 92 times, 1 visits today)
 • 180x150