Колишньому заступнику міністра Юрієві Гримчаку пом’якшили підозру

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Генеральна прокуратура зняла з колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака підозру в шахрайстві і пом’якшила обвинувачення до зловживання впливом.

  Про це повідомив сайт «Українські новини» з посиланням на адвоката Гримчака Дмитра Мельника, передає СТИК.

  «Минулого тижня йому перекваліфікували підозру, тепер закидають ч.3 ст.369-2 ККУ –зловживання впливом», – повідомив він.

  Адвокат зазначив, що 21 жовтня Київський апеляційний суд мав розглянути скаргу на продовження арешту Гримчака, але переніс засідання на 12 листопада. При цьому термін арешту і термін досудового розслідування спливають 14 листопада.

  Захисник повідомив також, що Гримчак залишається під вартою, оскільки 6 млн грн застави за нього ніхто не вносив. Після перекваліфікації підозри справу Гримчака мають передати в Національне антикорупційне бюро за підслідністю, відповідно, її має розглядати Вищий антикорупційний суд.

  Раніше Гримчака підозрювали за ч.4 ст.190 Кримінального кодексу – шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, яке карається позбавленням волі терміном від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

  Тепер ж йому закидають ч.3 ст.369-2 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, що карається позбавленням волі на термін від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

  Як інформував ZAXID.NET, 14 серпня детективи НАБУ спільно з представниками Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури і Служби безпеки України затримали на хабарі в 480 тис. дол. заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака і його помічника.

  Згодом у ГПУ заявили, що Гримчак вимагав хабара за вплив на відповідних посадових осіб Міністерства культури та Київської міської державної адміністрації шляхом обману і зловживання довірою.

  (Visited 51 times, 1 visits today)
 • 180x150