Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Як голосували нардепи з Прикарпаття

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Верховна Рада проголосувала за повернення в Кримінальний кодекс статті, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

  Результат пошуку зображень за запитом "Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Як голосували нардепи з Прикарпаття"

  За відповідний законопроєкт №1031 проголосували 259 нардепів, пише СТИК з посиланням на Українську правду.

  Нижче наводимо список, як голосували прикарпатські народні депутати:

  Олег Марусяк –  ЗА

  Роман Мулик –  ЗА

  Олена Вінтоняк –  ЗА

  Олег Синютка –  Не голосував

  Оксана Савчук –  ЗА

  Ігор Фріс –  Відсутній

  Едуард Прощук –  ЗА

  Олександр Матусевич –  ЗА

  Зіновій Андрійович –  ЗА

  Андрій Іванчук –  Відсутній

  Володимир Тимофійчук –  ЗА

  Василь Мокан – ЗА

  Представляла законопроєкт до другого читання голова антикорупційного комітету Анастасія Красносільська.

  “Всім звичайним людям зрозуміло, що ситуація, коли суддя, або прокурор, все життя маючи скромну зарплату, живе в будинку на 5 поверхів з тенісним кортом і двома басейнами і при цьому цей будинок зареєстрований на його маму пенсіонерку, яка за життя сплатила 10 тисяч податків, то всім зрозуміло, що така ситуація ненормальна і є індикатором незаконних корупційних активів такого судді, або прокурора”, – сказала вона.

  “Що пропонує цей законопроект до другого читання? Відповідальність за незаконне збагачення пропонується встановити у разі, якщо набуті чиновником активи більше ніж на 6,5 млн грн. перевищують його законні доходи”, – розповіла Красносільська.  

  Водночас вона розповіла, що законопроєкт передбачає механізм цивільної конфіскації майна, “якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн грн.”.

  “Ці два механізми (відповідальність і конфіскація – ред.) будуть працювати разом і відповідно за найбільші крадіжки буде кримінальна відповідальність, менші – цивільна конфіскація… Механізм цивільної конфіскації передбачає рішення суду. Передбачає, що прокуратура має збирати докази, іти в суд, і тільки в тому випадку, якщо суд погоджується із поданими доказами, настає цивільна конфіскація”, – сказала Красносільська.

  “Цей інструмент – і цивільна конфіскація і кримінальна відповідальність – буде доступний тільки НАБУ, САП і ВАКС”, – додала голова комітету.

  (Visited 53 times, 1 visits today)
 • 180x150