Екс-главі НАЗК Корчак повідомили про підозру у недостовірному декларуванні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Колишній очільниці Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталії Корчак оголосили підозру через незадекларований автомобіль.

  Результат пошуку зображень за запитом "Екс-главі НАЗК Корчак повідомили про підозру у недостовірному декларуванні"

  Про це повідомили в прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає СТИК.

  Йдеться про декларацію за 2016 рік, у якій не вказаний автомобіль, що був у Корчак у постійному користуванні.

  У 2016-му машину придбала «близька особа» очільниці НАЗК за 544,39 тисячі гривень.

  «Проте встановлено, що фактично вказане майно перебувало в постійному користуванні посадової особи та її чоловіка», — йдеться у повідомленні.

  За цим фактом порушено кримінальну справу за статтею 366-1 (Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу. 

  Нагадаємо, у листопаді 2017 року глава департаменту фінансового НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що тодішня глава НАЗК Наталія Корчак порушувала закон про запобігання корупції.

  За її словами, Корчак давала прямі вказівки щодо перевірки окремих депутатів і фальсифікувала висновки перевірки декларацій. 

  Крім того Соломатіна заявила, що НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою. В Адміністрації президента Петра Порошенка заперечили будь-який контроль над НАЗК.

  Колишній член НАЗК Руслан Рябошапка тоді ж заявив, що президент Порошенко знав про фальсифікації в НАЗК.

  У жовтні 2019-го Генпрокуратура, яку вже очолює той таки Рябошапка, передала НАБУ справу про можливе зловживання владою Адміністрації Порошенка через вплив на НАЗК,

  Також нагадаємо, 16 жовтня президент Зеленський підписав закон про перезавантаження НАЗК, який фактично звільняє керівництво НАЗК і змінює модель управління органом з колегіальної на одноособову. За цим законом уряд має забезпечити проведення конкурсу на нового керівника протягом наступних двох місяців.

  А 20 жовтня уряд призначив Наталію Новак тимчасовою виконувачкою обов’язків голови НАЗК.

  (Visited 98 times, 1 visits today)
 • 180x150