Прокурори САП вручили меру Львова Андрію Садовому офіційну підозру

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Спеціалізована антикорупційна прокуратура офіційно оголосила про підозру у зловживанні владою меру Львова Андрію Садовому. Про це у четвер, 21 листопада, заявив сам Андрій Садовий. Підозра оголошена по справі будівництва індустріального парку у Рясному.

  Результат пошуку зображень за запитом Прокурори САП вручили Андрію Садовому офіційну підозру"

  Прес-служба САП повідомила, що меру Львова обиратимуть запобіжний захід і прокурори проситимуть встановити заставу в 50 млн грн., пише СТИК з посиланням на ZAXID.NET.

  «Щойно прокурори Холодницького вручили мені повідомлення про підозру. Про що йдеться? У 2015 році місто Львів на відкритому інвестиційному конкурсі залучило інвестора – компанію CTP. Ми від цієї компанії за землю отримали 54 млн грн. Було поле, де корови паслися. На цьому полі компанія має збудувати індустріальний парк. Починаючи з 2015-2016 років і далі – блокування зі всіх сторін. На рівні влади держави, генеральної прокуратури… За той час компанія CTP збудувала парки в Румунії, в інших країнах. Це третій за об’ємом інвестор, який інвестує в промислове майно. Вони мають намір створити тут у Львові три тисячі нових робочих місць. З того часу, з 2016 року, прокурори їздять, досліджують. Земля стоїть. Отакі реалії нашого часу, будемо боротися і будемо перемагати», – заявив Андрій Садовий.

  Через кілька годин після повідомлення Садового прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури офіційно повідомила про вручення підозри кільком особам Львівської міськради.

  У повідомленні САП вказано, що ще у 2015 році до правоохоронців звернулись понад 60 громадян із заявами про незаконне відчуження належної їм землі.

  «Під час розслідування цих фактів встановлено та підтверджено висновками експертів і спеціалістів, що дійсно понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовими особами Львівської міської ради в порушення вимог чинного законодавства без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості. Крім того, з’ясувалося, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області, як земля сільськогосподарського призначення», – йдеться у повідомленні САП.

  Там також уточнюють, що цим особам невдовзі обиратимуть запобіжний захід. У САП не вказують імен, однак Андрій Садовий в прямому ефірі ZAXID.NET LIVE повідомив, що підозру по цій справі вручили і в.о. директора департаменту містобудування Львівської міськради Сергію Коровайнику, який у 2015 році займав посаду керівника управління земельних відносин.

  Коли саме обиратимуть запобіжний захід, наразі невідомо. Речниця САП Ольга Посталюк заявила «Укрінформ», що антикорупційна прокуратура клопотатиме в суді про 50 млн грн застави для Андрія Садового.

  Зазначимо, йдеться про стару справу, в рамках якої правоохоронці кілька разів у 2016 році проводили обшуки у міськраді Львова, а самого Андрія Садового у липні 2017 року викликали на допит у Генпрокуратуру.

  У 2016 році, повідомляючи про цю справу, прокуратура заявила, що міськрада Львова надто дешево продала землю під цей індустріальний парк – за 52 млн грн, хоча, на думку прокурорів, ринкова ціна цієї ділянки становить 140 млн грн.

  Нагадаємо, один з найбільших індустріальних девелоперів Європи нідерландська компанія CTP у 2015 році перемогла в міжнародному конкурсі на управління майбутнім індустріальним парком площею понад 23 га у промисловій зоні Рясне-2. Відповідно до грошової оцінки, голландці заплатили за землю 52 млн грн і зобов’язались інвестувати в інфраструктуру парку 50 млн євро, залучити потужних виробників та створити понад 3000 нових робочих місць. Втім, будівництво індустріального парку поки так і не почалося через відкрите кримінальне провадження і через протести місцевих мешканців, які вважали що ця земля належить їм. У листопаді 2017 року Львівська міська рада підписала з місцевими мешканцями меморандум про порозуміння.

  У грудні 2018 року Андрій Садовий заявив про відновлення будівництва індустріального парку у Рясному, однак з того часу нічого нового про цей проект не повідомлялося.

  Додамо, що ані прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, ані її керівник Назарій Холодницький жодного разу не коментували цю справу. Холодницький й сам раніше потрапляв у кілька скандалів – отримував догану за втручання у резонансні корупційні справи, у робочий час прилітав до Львова, аби привітати вчительку, а також його підозрювали у розголошенні інформації досудового розслідування підозрюваним та тиску на прокурорів. Через що тодішня амбасадорка США в Україні Марі Йованович закликала українську владу звільнити Холодницького з посади, аби забезпечити цілісність антикорупційних установ.

  (Visited 58 times, 1 visits today)
 • 180x150