Прикарпатський активіст та експерт спіймав Зеленського на корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Про факт вчинення ймовірного корупційного діяння президентом юрист, експерт з антикорупційного законодавства Мирон Дмитрик обіцяє повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції.

  Результат пошуку зображень за запитом мирон дмитрик"

  Зокрема, Мирон Дмитрик відзначив, що в діях президента України Володимира Зеленського під час отримання 26.11.2019 р. подарунка (велосипеда) від Президента Естонської Республіки Керсті Кальюлайд можуть міститись ознаки корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі, повідомляє СТИК з посиланням на Версії.

  “Поки ви смієтесь (або обурюєтесь) з велосипедного тролінгу з боку Президента Естонської Республіки, хотів би нагадати пану Володимир Зеленський, що на нього, як Президента України, також поширюються обмеження, встановлені Законом України “Про запобігання корупції”, – відзначив фахівець.

  Так, відповідно до статті 23 цього Закону, Президенту України забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування

  Він пояснив, що президент України може приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність і, якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово (станом на 26.11.2019 р. – 2007 грн.)

  Сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не має перевищувати двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки (3842 грн.).

  “Вартість подарунка (велосипеда) ймовірно є значно вищою, ніж зазначені граничні суми, – припустив юрист. – З огляду на зазначене вище, в діях Президента України Володимира Зеленського під час отримання 26.11.2019 р. подарунка (велосипеда) від Президента Естонської Республіки Керсті Кальюлайд можуть міститись ознаки корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення”.

  Окремо відзначив фахівець й те, що на згаданий подарунок не може поширюватись дія ч.3 ст.23 Закону України “Про запобігання корупції” і він не може вважатись подарунком державі, оскільки є іменним (тобто відверто особистим подарунком), переданим Володимиру Зеленському та отриманий ним особисто.

  “Про зазначений факт буде повідомлене Національне агентство з питань запобігання корупції”, – додав Мирон Дмитрик.

  Також юрист нагадав, що обмеження щодо одержання подарунків стосується й інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. До прикладу: міських, селищних, сільських голів, депутатів місцевих рад, державних службовців, посадових осіб комунальних підприємств та ін. (повний перелік – у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 Закону України “Про запобігання корупції”).

  (Visited 56 times, 1 visits today)
 • 180x150