Найменш і найбільш дорога кампанія мажоритарників-переможців відрізняється у понад 1000 разів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Народний депутат Юрій Камельчук від “Слуги народу”, який обрався на мажоритарному окрузі 124 Львівської області, офіційно витратив на парламентську кампанію 6700 гривень. Це у 1017 разів менше, ніж мажоритарник-самовисуванець із 200-го округу Антон Яценко, який витратив на кампанію 6,92 мільйона гривень. 

  Результат пошуку зображень за запитом Найменш і найбільш дорога кампанія мажоритарників-переможців відрізняється у 1017 разів"

  Виборчий фонд Камельчука був найменшим серед усіх народних депутатів, відповідно у Антона Яценка — найбільший, пише СТИК з посиланням на Рух ЧЕСНО.

  Такі дані Громадський Рух ЧЕСНО отримав проаналізувавши усі доступні фінансові звіти кандидатів-мажоритарників, які опубліковані на сайті ЦВК. 

  Антон Яценко офіційно не витрачав значних коштів на телерекламу, зосередившись на організації концертів.

  У період виборчої кампанії в його окрузі “за підтримки” кандидата виступали DZIDZO, Олег Винник, ALYOSHA, Оля Полякова, Тіна Кароль, гурти “Антитіла” та “НеАнгели”. Більшість концертів відбувалась у межах відкриття відремонтованих за державні кошти площ, парків тощо. На влаштування концертів та інших масових заходів з виборчого рахунку кандидата витратили 5,4 мільйона гривень. Антон Яценко здобув 69% підтримки виборців округу №200.

  Натомість Юрій Камельчук усі скромні офіційні витрати витратив на ефіри на місцевому телебаченні. 

  Згідно з бібліотекою реклами Facebook, кандидат від кінця червня до 19 липня, саме в період виборчої кампанії, замовляв рекламу в цій соціальній мережі, витративши 286 доларів (близько 7100 гривень). Тобто фактично кампанія Камельчука була принаймні вдвічі дорожчою за офіційно прозвітовану суму. Сам Камельчук пояснює це тим, що оплачував рекламу у Facebook із особистої банківської картки, а не з виборчого фонду.

  Нагадаємо, Рух ЧЕСНО аналізував ТОП-20 кандидатів, які під час парламентської кампанії витратили найбільше грошей. Лише троє із них потрапили до парламенту.

  Водночас ми порахували нардепів, чиї виборчі фонди були найменшими.

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150