Експрем’єра Хорватії засудили за хабар на суму в мільйони доларів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суд у Хорватії засудив колишнього прем’єр-міністра Іво Санадера до шести років в’язниці за отримання багатомільйонного доларового хабара в період перебування на посаді керівника уряду.

  Результат пошуку зображень за запитом "прем’єр-міністра Іво Санадера"

  Загребський суд 30 грудня визнав Санадера винним в отриманні хабара в розмірі 10 мільйонів євро в обмін на надання угорській нафтовій компанії МOL найбільшої частки в хорватській енергетичній компанії INA. Угода була укладена понад 10 років тому, передає СТИК з посиланням на Радіо Свобода.

  За вироком того ж суду в Загребі виконавчий директор угорської компанії MOL Золт Ернаді отримав два роки в’язниці – за давання хабаря Санадеру.

  Жоден із підсудних не перебував у залі суду під час винесення вироку. Голова суду Іван Турудіч оголосив, що європейський ордер на арешт Ернаді вже підписаний, і звернувся до угорської сторони з проханням «діяти відповідним чином».

  Вироки можуть бути оскаржені.

  66-річний Санадер очолював уряд в 2003–2009 роках. Якщо вирок набере чинності, Санадеру доведеться виплатити державі 10 мільйонів євро.

  Колишній голова уряду втік з Хорватії в 2010 році після висунутих йому звинувачень у двох справах про корупцію. Санадер був затриманий в Австрії і роком пізніше екстрадований до Хорватії. Однак у 2015 році Конституційний суд скасував вирок у справі про корупцію.

  У 2018 році Санадер був засуджений до двох з половиною років за спекуляцію і мав виплатити 570 тисяч доларів державі – саме такий хабар він отримав від Hypo Bank. Зараз Санадер відбуває термін у цій справі.

  (Visited 39 times, 1 visits today)
 • 180x150