Стало відомо, чиїм коштом Зеленський відпочивав в Омані

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Президент України Володимир Зеленський здійснив поїздку до Оману на початку січня 2020 року за чиїсь власні кошти.

  Результат пошуку зображень за запитом "Зеленський в омані"

  Про це йдеться в офіційній відповіді Державного управління справами виданню “Тексти”.

  Як повідомлялося раніше, 5 січня ЗМІ опублікували фото, на яких зображений Володимир Зеленський на території 5-зіркового готелю Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel — найдорожчого в султанаті Оман. Після повідомлення в ЗМІ прес-служба українського лідера заявила, що Зеленський найближчі дні проведе в Омані зустрічі на вищому рівні.

  Спершу прес-секретарка Президента України Юлія Мендель не могла відповісти, з ким же у Глави держави Володимира Зеленського заплановані зустрічі. Пізніше стало відомо, що Зеленський зустрівся з міністром, який підтримав Іран у конфлікті через ліквідіацію американцями генерала Касима Сулеймані. Глава держави обговорив з міністром нарощування торгово-економічного співробітництва між країнами, хоча Оман міститься у  чорному списку Євросоюзу.

  За підрахунками журналістів, відпочинок в Омані, без урахування вартості перельоту з Києва, обійшовся Президенту не менше ніж в 2,5 млн гривень.

  Весь цей час залишалося відкритим питання про те, хто оплачував поїздку Зеленського. Офіс Президента України у відповідь на запит журналістів щодо джерел фінансування візиту Зеленського в Оман заявив про перенаправлення документа до  Державного управління справами.

  У свою чергу в Державному управлінні справами повідомили, що відомство не здійснювало оплату цієї поїздки.

  “Державне управління справами не здійснювало оплату витрат, пов’язаних з перебуванням президента України Зеленського В. О. в Омані в січні 2020 року, і не забезпечувало організацію перевезення повітряними судами Державного Авіаційного підприємства “Україна”, — йдеться в повідомленні.

  Фото: texty.org.ua

  З цієї відповіді випливає, що на поїздку Зеленського не були витрачені кошти державного бюджету, і вона була здійснена за чиїсь приватні кошти.

  Варто зазначити, що згідно з частиною 2 статті 52 Закону України “Про запобігання корупції” Володимир Зеленський повинен був внести дані про поїздку в 10-денний термін внести інформацію про витрати на поїздку до свєї електронної  декларації. І в разі, якщо оплатив її самостійно (як витрати, що склали більше ніж 50 прожиткових мінімумів або 100 тисяч гривень), і в разі, якщо її оплатив будь-хто інший (як подарунок на суму понад 10 тисяч гривень).

  Станом на 24 січня відповідну інформацію  в декларації Глави держави відображено не було. Останнє оновлення даних в документі датовано  3 січня. Тоді, як повідомлялося раніше, Зеленський задекларував майже5 млн гривень роялті від “Кварталу 95”.

  (Visited 74 times, 1 visits today)
 • 180x150