Депутату Полтавської облради повідомили про підозру у вимаганні грошей

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Депутату Полтавської обласної ради Олександру Сірику повідомлено про підозру у вимаганні 60000 гривень в директора одного з лубенських підприємств.

  Результат пошуку зображень за запитом ДЕПУТАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛРАДИ ПОВІДОМИЛИ ПРО ПІДОЗРУ У ВИМАГАННІ ГРОШЕЙ

  У рамках кримінального провадження, розпочатого за матеріалами СБУ, прокуратура Полтавської області повідомила депутатові Полтавської обласної ради про підозру за ч. 2 ст. 189 КК України (вимагання передачі чужого майна з погрозою вбивства потерпілого за попередньою змовою групою осіб).

  За версією слідства, будучи членом постійної комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, депутат вимагав у директора одного з підприємств міста Лубни понад 60000 гривень, що становить 10% від коштів, виділених підприємцю як фінансування цільової програми по озелененню скверу. До незаконної діяльності представник органу місцевого самоврядування у якості посередника залучив свого знайомого, якого правоохоронці затримали 23 січня 2020 року під час одержання частини суми — 9200 грн.

  Досудове розслідування триває. Про це повідомляє СТИК з посиланням на прес-службу прокуратури Полтавської області.

  За інформацією «Полтавщини», мова йде про депутата Олександра Сірика, члена постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування. Олександр Сірик потрапив до облради у жовтні 2017 року за списками Радикальної партії Олега Ляшка, а в серпні 2019 року приєднався до новоствореної депутатської групи «За успішну Полтавщину».

  Про який сквер може йти мова?

  З протоколу засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування відомо, що 16 липня 2019 року Олександр Сірик запропонував включити до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2019 році проект «Озеленення міста Лубни (реконструкція об’єкту благоустрою скверу по вулиці Вишневецьких в м. Лубни Полтавської області)». Пропозицію було одноголосно підтримано членами комісії.

  6 листопада 2019 року відділ ЖКГ та капбудівництва виконавчого комітету Лубенської міськради уклав з ФОП Мірзабеков Руслан Тахірович договір щодо благоустрою скверу по вул. Вишневецьких вартістю 1 млн 312 тис. грн. З цієї суми 624 тис. грн — це кошти бюджету області.

  До кінця 2019 року ФОП Мірзабеков встиг освоїти 92 тис. грн. У січні 2020 року фінансування проекту було відновлено — були виділені кошти в сумі 281 тис. грн

  Деталі з матеріалів кримінальної справи

  З ухвали Октябрського райсуду Полтави від 27 січня відомо, що вимогу передати 10% від суми робіт у 628 тис. грн отримав директор ТОВ «Лубенський «Агросад». В разі відмови, директору погрожували фізичним насильством. Відповідно до матеріалів справи, мова йшла про сквер у військовому містечку Лубен.

  Нагадаємо, 23 січня ми вже повідомляли про затримання помічника депутата Олександра Сірика Віталія Ярмоленка, який виконував функцію посередника. Суд обрав Ярмоленку запобіжний захід — тримання під вартою з правом внесення застави розміром 168 тис. грн.

  27 січня сам Олександр Сірик спростував звинувачення в отриманні хабаря та назвав подібні заяви політичною провокацією.

  (Visited 66 times, 1 visits today)
 • 180x150