За «Батьківщину» останнє віддам! Хто фінансував партію Тимошенко у 2019 році

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Політична сила Юлії Тимошенко показала фінансовий звіт за 2019 рік.

  Результат пошуку зображень за запитом За «Батьківщину» останнє віддам! Хто фінансував партію Тимошенко у 2019 році

  Пише СТИК з посиланням на Главком.

  Парламентські партії України оприлюднили свої фінансові звіти за минулий рік. «Главком» уже аналізував цифри, оприлюднені партією «Голос» Святослава Вакарчука. На черзі – «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

  За останні три місяці минулого року на рахунки цієї партії надійшло значно менше коштів, аніж у перші три квартали. Пояснення цьому просте: на перші сім місяців минулого року припали президентська та парламентська передвиборчі кампанії – відповідно найбільші видатки для партії. Однак, якщо у випадку з «Голосом» навіть після виборів окремі фізособи продовжували жертвувати свої кошти на партію, то шанувальники політичної сили Тимошенко наступного ж дня після парламентських виборів просто зникли.

  Каса за рік
  Відповідно до звіту, усього за рік на рахунки цієї політичної партії надійшло 396 млн грн: 307 млн – від фізичних осіб, 89 млн – від юридичних осіб, а також 24,7 млн грн – із державного бюджету. Крім того, політсила отримала невеликий дохід від відчуження рухомого майна – 197 тис. грн.

  На рахунки виборчого фонду партії надійшло 339 млн грн. Понад 93% коштів з нього було витрачено на передвиборчу рекламу: 228,91 млн грн – на участь у президентських виборах лідера партії Юлії Тимошенко, ще 87,2 млн грн – на парламентську кампанію.

  Партія

  Загадкові донори
  Список фізосіб-донорів «Батьківщини» від кварталу до кварталу доволі довгий. Однак партія відверто не гребує махінаціями з цими прізвищами. У перших трьох кварталах минулого року для «Батьківщини» була характерна така картина:

  однакова сума внесків надавалася в один день різними людьми з різних населених пунктів;
  здійснення платежів однією особою у банках різних міст;
  перерахування партії грошей від кількох членів однієї родини;
  внесення однакових сум пожертв кількома платежами у короткі проміжки часу.
  Серед донорів партії вже є своєрідні «зірки». Наприклад, у звіті за перший квартал минулого року, як писав «Главком», щедро профінансували політичну силу Тимошенко кілька мешканців невеличкого села на Кіровоградщині. З Чечеліївки із населенням 810 осіб, що у Петрівському районі, тоді надійшло 27 платежів на загальну суму 14,7 млн грн. «Зібрали» таку суму семеро жителів села. Платежі від різних людей проводилися в один день однаковими, причому чималими, сумами – по 660 тис. грн. І майже усі чечеліївці-жертводавці виявилися колишніми або чинними працівниками Петрівської виправної колонії №49, що розташована неподалік села.

  До речі, чечеліївці, очевидно, багатіють. За даними річного звіту партії, ті самі люди, які засвітилися у звіті за перший квартал, продовжують переказувати гроші улюбленій політсилі й далі, однак сума одного платежу зросла: у розпал виборів, у липні, вона становила вже 1,2 млн.

  У третьому кварталі минулого року «Батьківщина» зібрала спонсорських внесків на понад 90 млн грн. Як писав «Главком», серед її донорів були студенти, офіціанти та безробітні.

  Сама Тимошенко так пояснювала наявність дивних, але дуже щедрих донорів: «Ті середні підприємці, які хочуть допомогти партії і перерахувати гроші, вони не можуть це зробити від себе, тому що миттєво відкриваються кримінальні справи, миттєво знищуються ці підприємці, забирається все, що у них є, і це терор, який сьогодні йде по всій країні. Тому вони знаходять своїх родичів, які не під ударом, і намагаються через них зробити внески».

  Однак ситуація різко змінилася в той момент, коли закінчилися вибори. За даними звіту, з 22 липня минулого року, на другий день після голосування за нову Верховну Раду, надходження спонсорських внесків у скарбничку партії припинилися.

  Втім, хитрить «Батьківщина» не лише з фізичними особами-спонсорами, а й з юридичними. Один із найщедріших спонсорів партії у 2019 році – ТОВ «Агрофірма «Зернові традиції Лопатіна». Ця компанія пожертвувала «Батьківщині» 3,5 млн грн. ЗМІ з’ясували, що підприємство фіктивне, зареєстроване на методиста дитячого садка смт Велика Димерка (Броварський район Київської області), з формальним місцем реєстрації.

  Серед спонсорів партії Тимошенко також зустрічається кілька компаній (ТОВ «Квікпринт»), наближених до одіозного політика Костянтина Бондарєва. Цього скликання він знову став депутатом парламенту від «Батьківщини».

  У четвертому кварталі минулого року внески на користь «Батьківщини» робили лише дві юридичні особи: ТОВ «Вайнолс» – 2 млн грн та ТОВ«Артлокс» – 1 млн грн. Це дві будівельні компанії, керівник обох – Дмитро Олегович Тєрєхов. Цікава деталь: внески від цих двох компаній надійшли у грудні. Перед цим останній внесок від юрособи надходив 22 липня.

  Куди витрачалися кошти?
  Як писав «Главком», Тимошенко на участь у президентських виборах витратила офіційно 228,91 млн грн – ці кошти надійшли на рахунки кандидата від партії. Найбільше грошей Тимошенко витратила на засоби масової інформації – 169,97 млн грн, інші послуги, пов’язані з проведенням передвиборчої агітації – 30,39 млн грн, виготовлення матеріалів передвиборчої агітації – 26,31 млн грн.

  (Visited 81 times, 1 visits today)
 • 180x150