Судді поскаржилися на скорочення їхніх зарплат до 47 тисяч гривень: «шкодить незалежності суду»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Змінами до держбюджету передбачено зменшення зарплат для службових і посадових осіб бюджетних установ. До кінця карантину вони не повинні перевищувати 47 тисяч гривень. Судді вже назвали це рішення неконституційним.

  Про це йдеться у висновку Вищої ради правосуддя, передає СТИК.

  Рада вважає, що зміни до бюджету у частині зниження суддівської винагороди «не відповідають принципу верховенства права».

  «Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами, а фінансова складова є невід’ємною частиною забезпечення незалежного судочинства», — йдеться у висновку.

  Також ВРП процитувала статтю 130 Конституції, яка каже, що «держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів».

  Зазначимо, що переважна більшість населення України не довіряє судовій системі. Наприклад, опитування фонду «Демократичні ініціативи» від липня 2019 року показало, що довіряють судам лише 14% населення, 75% — не довіряють.

  Соціологи зазначають, що така тенденція зберігається роками.

  Також зазначимо, що, наприклад, за новим законом про судову реформу оклад (без надбавок та доплат) судді Верховного суду скоротився з 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб до 55. На цей час це 115,6 тисячі гривень.

  (Visited 72 times, 1 visits today)
 • 180x150