НАЗК не знайшло порушень з боку Зеленського під час його поїздки в Оман

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство із запобігання корупції майже завершило перевірку поїздки президента Володимира Зеленського в Оман на новорічні та різдвяні свята разом з родиною.

  Як розповів в опублікованому 23 квітня інтерв’ю «РБК-Україна» голова НАЗК Олександр Новіков, відомство чекає на ще один документ, проте, згідно з наявними в агентстві документами, президент під час цієї поїздки нічого не порушив та не був зобов’язаний декларувати витрати на неї.

  «НАЗК в ході перевірки шукало відповіді тільки на два питання: хто оплачував відпочинок і хто оплатив зворотній переліт. Щодо зворотного перельоту Офіс президента нам надав інформацію, що літак був наданий Оманом для держави Україна. Зауважте, це не був подарунок і не послуга конкретній особі», – сказав він.

  Олександр Новіков додав, що його відомство чекає на інформацію про те, хто оплатив літак, від мальтійської компанії, яка ним володіє. Проте, оскільки літак надав Оман Україні, а не персонально Зеленському, президент ці дані декларувати не зобов’язаний.

  «Тільки якщо громадянин як фізична особа споживає послугу, він зобов’язаний її задекларувати», – зауважив голова НАЗК.

  Проживання в готелі оплатила дружина Зеленського Олена: про це він, як фізична особа, повідомив НАЗК у відповідь на їхній запит та надав необхідні документи. За словами Новікова, оплата спільно спожитих послуг дружиною, відповідно до закону «Про запобігання корупції», не є подарунком і тим фактом, який необхідно задекларувати. Президент мав би задекларувати це, якщо б платив за проживання в готелі самостійно.

  «Якби Офіс президента чи прес-секретар президента на першому етапі відразу повідомили суспільству, що оплата здійснювалася дружиною і це по закону можна не декларувати, тоді б взагалі не було цієї історії і розголосу в ЗМІ», – зазначив Олександр Новіков.

  Нагадаємо, НАЗК розпочало перевірку Володимира Зеленського через відпочинок з родиною в Омані 14 лютого за зверненням депутата від «Європейської солідарності» Олексія Гончаренка. В Офісі президента повідомляли, що Зеленський поїхав в Оман власним коштом, але під час поїздки були заплановані «зустрічі на найвищому рівні».

  13 лютого журналісти з програми «Схеми» опублікували розслідування, в якому повідомили, що Зеленський в Омані зустрічався з секретарем Ради безпеки Російської Федерації Миколою Патрушевим. Такого висновку журналісти дійшли на підставі інформації про те, що російський високопосадовець прилетів в Оман у ніч з 7 на 8 січня тим же чартерним літаком із бортовим номером 9H-VJN, який через добу доправив президента України з Маската в Київ. У свою чергу в Офісі президента заявили журналістам, що Зеленський не мав ніяких контактів із Патрушевим, та повідомили, що звернуться до суду з позовом проти журналістів через цей сюжет.

   

  (Visited 33 times, 1 visits today)
 • 180x150