Мера найпрозорішого міста України запідозрили у розкраданні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Меру міста Покров на Дніпропетровщині Олександру Шаповалу повідомили про підозру у розкраданні більш як 1,3 млн грн бюджетних коштів під час проведення ремонтних робіт.

  Мера найпрозорішого міста України запідозрили у розкраданні ...

  Про це повідомили у прес-службі Нацполіції, передає СТИК.

  За словами поліції, посадовців міськради викрили держкоштів, які виділялися на капітальний ремонт покрівель житлових будинків та ремонту закладів освіти міста.

  Міському голові, керівникові та працівникові управління житлово-комунального господарства та будівництва виконавчого комітету міської ради, а також двом цивільним повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема, про «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та «службове підроблення».

  На даний час встановлено, що внаслідок протиправної діяльності завдано збитків на суму більш як 1,3 млн грн. Крім того, правоохоронці встановили факти одержання посадовцями міськради «відкатів».

  Своєю чергою, мер Дніпра Борис Філатов підтвердив, що йдеться про мера Покрова Олександра Шаповала. Філатов наголосив, що в Олександра Шаповала бездоганна репутація серед антикорупційних організацій.

  «Вже кілька років місто Покров Дніпропетровської області займає перше місце по країні в рейтингу прозорості влади: від держзакупівель до впровадження електронних реєстрів. Олександр Шаповал має бездоганну репутацію як серед мерів міст, так і антикорупційних організацій», — наголосив Філатов.

  Після того, як поліція повідомила про підозру Шаповалу, мешканці Покрова вийшли на мітинг на підтримку мера. Незважаючи на карантин до будівлі міськради Покрова прийшли сотній людей. Всі присутні в масках і дотримуються соціальної дистанції 1,5 метри.

  Мешканці Покрова вийшли на мітинг з дотриманням соціальної дистанції (фото «Інформатор»)

  Нагадаємо, що на початку 2020 року Transparency International Ukraine опублікувала рейтинг прозорості 100 міст з найбільшим населенням в Україні у 2019 році. Лідерами стали Покров (Дніпропетровська обл.), Дрогобич (Львівська обл.) і Тернопіль.

  Transparency International започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити найкращі практики прозорості та підзвітності.

  Експерти щорічно аналізують відкритість міських рад за показниками в 14 сферах. За результатами рейтингу вони надають рекомендації щодо вдосконалення міст та консультують міські ради, як їх впровадити.

   

  (Visited 53 times, 1 visits today)
 • 180x150