Мер Івано-Франківська вважає дивним відкриття кримінального провадження через роботу ринків (доповнено)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Поліція відкрила кримінальне провадження на міського голову Івано-Франківська за начебто надання дозволу для роботи ринків.

  Про це Руслан Марцінків повідомив сьогодні під час щоденного відеозвернення про оперативну ситуацію в місті щодо подолання пандемії, пише СТИК.

  «Сьогодні я взнав у поліції, що відкрите ще одне кримінальне провадження, щодо начебто мого дозволу працювати ринкам перед Великодніми святами. Нагадую – це було, коли до мене прийшли підприємці після заяви пана Ляшка (головний санітарний лікар України – ред.) про те, що буде рекомендовано закрити ринки. Відповідно, люди-підприємці прийшли. Я відстоював права підприємців, що вони можуть працювати, тому що офіційного документу немає. Тому для мене це дуже дивне таке відкриття провадження», – сказав міський голова Руслан Марцінків.

  Нагадаємо, що постановою головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка від 30 березня 2020 року органам місцевого саморядування було надано можливість забезпечити функціонування ринків за умови дотримання ряду вимог.

  Однак, вже з 14 квітня Віктор Ляшко цю свою постанову скасував.

  Як стало відомо СТИК із джерел у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради, одразу після отримання рішення головного санітарного лікаря України, 16 квітня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка прийняла відповідні рішення щодо закриття ринків.

  В поліції, наразі, ситуацію не коментують.

  Доповнення: Згодом видання Галка повідомило, що у поліції Прикарпаття підтвердили факт відкриття міським відділом кримінального провадження за частиною першою статті ст. 325 ККУ (Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань). Триває перевірка, і підозрюваних у цій справі немає. Але йдеться таки про роботу ринків Івано-Франківська.

  До слова, це вже друге кримінальне провадження, відкрите поліцією за останній тиждень, у яких фігурує міський голова Івано-Франківська. Раніше провадження відкрили за ст.161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) через, начебто, дискримінаційні висловлювання Марцінківа щодо осіб ромської національності, які порушують умови карантину в міському Привокзальному сквері.

  (Visited 702 times, 1 visits today)
 • 180x150