Листи дітей до батьків-заробітчан видали збіркою

 • 180x150
 • Опубліковано:

  17 березня в Івано-Франківському прес-клубі реформ відбулась презентація збірки листів та малюнків дітей, чиї батьки закордоном «Життя надвоє: з Тобою і без Тебе».

  З ініціативи БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» спільно з Службою у справах дітей та Управлінням освіти і науки міськвиконкому був організований конкурс на кращий малюнок, вірш та лист до батьків, які перебувають закордоном. На конкурс надійшло понад 150 робіт, найкращі з яких увійшли до збірки «Життя надвоє: з Тобою і без Тебе». У збірці – реальні життєві історії дітей, родини яких розділив кордон. У кожному листі, вірші, малюнку – дитячий біль від нестачі батьківської любові. Для більшості з цих дітей батьківські обійми та материнська ласка є лише спогадами, а момент розлуки став найболючішою миттю їхнього життя.

  «Видання збірки – це можливість розповісти всім про свої сподівання, труднощі, успіхи і розчарування тих дітей, які тривалий час не мають можливості спілкуватися з батьками. Ми сподіваємося, що цей крик дитячої душі буде почутий не лише батьками-заробітчанами, але й владою та політиками, які несуть відповідальність за те, що українці змушені виїжджати закордон у пошуках кращого заробітку», — розповів отець Володимир Чорній, директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».  Більшість таких дітей, за словами психолога Карітасу Людмили Максимюк, після від’їзду батьків перебувають у депресії, стають тривожними та замкнутими, відчувають образу на батьків, які їх покинули.

  Як розповіла Леся Дорош, керівник проекту по соціально-психологічній роботі з дітьми трудових мігрантів, у Карітасі діти мають можливість спілкуватися з психологом, відвідувати тренінги, розвивати свої здібності у різноманітних гуртках, відпочивати у літніх таборах, і головне – спілкуватися зі своїми ровесниками, які опинилися у такій самій скрутній ситуації. Як результат, у дітей покращується самооцінка. Вони наче заново відкривають себе. Стають більш сміливими і відкритими по відношенню до інших людей.

  Видання збірки фінансово підтримала єпархія австрійського міста Грац. Перший тираж – 500 примірників буде розданий в усі школи та дитсадки міста, збірку також отримають психологи та соціальні педагоги. Кілька примірників буде надіслано в єпархії УГКЦ закордоном, щоб з ними могли ознайомитись українські заробітчани.

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150