Міжнародна Конференція «Світові релігії і громадянське суспільство проти ненависті і екстримізму.»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  28 та 29 березня проходила Міжнародна Конференція «Світові релігії і громадянське суспільство проти ненависті і екстримізму», яка відбулася з ініціативи Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії, засновником якого є народний депутат України Олександр Фельдман.

  У конференції взяли участь більше 20 провідних іноземних релігійних та громадських діячів, науковців та експертів з Європейського Союзу, США, РФ, Великобританії, Йорданії, Ізраїлю, Норвегії, лідери та представники іудейської, католицької, мусульманської, протестантської, православної (УПЦ МП) релігійних громад України, працівники ЗМІ. Представники Українських Церков ─ УАПЦ та УПЦ КП також були запрошені, але напередодні конференції були чемно попереджені, щоби не приймали у ній участь. Так у запрошенні представників від УАПЦ, зокрема, наголошувалося: «…Для нас було би за честь, якби Ви прийняли запрошення та виступили на цій конференції…» Напередодні конференції учасників від УАПЦ попередили, що запрошення було помилковим. Таким чином були проігноровані мільйони прихильників Української Церкви ─ близько 5 тис. громад УПЦ КП та 2 тис. громад УАПЦ. Можливо була поставлена умова, щоб ніяких «автокефалістів» на Конференції не було?

  Учасників Конференції привітав предстоятель УПЦ МП митрополит Володимир. Почесним гостем був Святійший Патріарх Єрусалимський і всієї Палестини Теофіл ІІІ-й. Святійший Патріарх Теофіл ІІІ-й є одним з найпочесніших Східних Патріархів. На прес-конференції він досить доброзичливо поставився до домагань православних українців мати канонічну Автокефальну Православну Церкву, наголосивши: «Це воля і бажання самих українців і з цього приводу потрібне соборне рішення.» Патріарх висловив сподівання, що це «рішення» може бути прийняте на майбутньому Вселенському Соборі, знову ж наголосивши, що Автокефалія Української Церкви залежить від самих українців.Святійший Патріарх Теофіл ІІІ-й висловив подяку митрополиту Володимиру та Олександру Фельдману за проведення злободенної конференції та за запрошення Його Святості прийняти у ній участь.

  Почесними гостями Конференції були: екс-прем’єр міністр Сомалі Мохаммед Геді; президент Федерації мусульман Франції д-р Мохаммед Бехарі; генеральний секретар Європейської ради релігійних лідерів п. Стейн Віллумстад; голова Королівського центру міжконфесійних досліджень Йорданії проф. Камель Абу Джабер; Президент Всесвітнього Ісламського університету шейх Абуль Насер Абу Альбазель; головний муфтій духовного управління мусульман азійсьої частини Росії шейх Нафіггула Аширов; директор Йорданського центру міжконфесійного співіснування протоієрей Набіль Хаддад. У Конференції прийняли участь равин Леві Матусоф, екс-спікер Кнесету Ізраїлю Аврум Бург; доктор В. Бакальчук з Інституту стратегічних досліджень; професор А. Бойко з КНУ ім. Тараса Шевченка; посол Королівства Нідерланди в Україні Пітер Ян Волтерс; Ілля Левітас, голова Єврейської Ради України; Олег Зарубінський, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та інші поважні особи. Мусульман Криму представляла поважна і досить чисельна група кримських татар.

  Були розглянуті проблеми міжнародного миру, релігійних лідерів, релігійного екстримізму, толерантності та нетерпимості, національні та етнічні стосунки з державою.
  Відбувся відкритий та відвертий обмін думками про роль релігії в сучасному світі, основні моральні цінності, проблеми з виявлення причин конфліктів на релігійному грунті та відзначення необхідності вдосконалення міжрелігійної гармонії та пошани один до одного.
  Учасники Конференції однозначно наголосили, що екстремізм, нетерпимість, інші насильства та злочини, які здійснюються під прикриттям релігії не мають нічого спільного з вірою. Усі згодилися з тим, що завдання релігійних лідерів полягає у тому, щоби розвивати співпрацю, діалог з різними культурами та цивілізаціями, надаючи перевагу духовним цінностям і розвивати моральний потенціал релігій.

  Проф. Йосиф Бен Дак (Ізраїль-США), відзначив унікальність української землі, на «якій було стільки страждань». Пані Н. Беліцер (Інститут ім. Пилипа Орлика) високо оцінила українське суспільство, яке не піддалося на міжетнічні провокації у Криму ні після чеченських війн на Кавказі, ні після російсько-грузинської війни попри прогнозування війни в Україні деякими екстремістами.

  Єпископ Церкви п’ятидесятників у Росії п. Долинський поділився успіхом у створенні міжрелігійних рад у великих містах РФ та висловив занепокоєння висновками соціологічних досліджень, про те, що 90% росіян ненавидять мігрантів.

  Учасники Конференції майже одноголосно, завдяки виваженим аргументам народного депутата України О. Зарубінського, не підтримали намагання прихильників Московського Патріархату одержати згоду та підтримку учасників Конференції на заснування чоловічого монастиря УПЦ МП на території Десятинної церкви у Києві, оскільки на цю територію претендують УАПЦ та УПЦ КП. «Обращение» УПЦ МП за пропозицію народного депутата України, доктора юридичних наук О. Зарубінського було знято з голосування, а позиція самого депутата була одобрена учасниками бурхливими оплесками.

  Єп. Вишгородський і Подільський
  Володимир (Черпак), УАПЦ.
   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150