Івано-Франківськ візьме участь у проекті Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  4 квітня 2011 року відбулась зустріч міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса з офіційною делегацією Ради Європи. У зустрічі з української сторони також взяли участь заступник міського голови з гуманітарних питань Михайло Верес та начальник відділу охорони культурної спадщини МВК Ігор Панчишин.

  У складі офіційної делегації Ради Європи до Івано-Франківська прибули керівник проектів IV Директорату Ради Європи (дирекція культурної і природної спадщини) Мікаель де Тюз; керівник архітектурної майстерні "Cabinet d’Architecte Bernard Bouzou", експерт Ради Європи Бернар Боузо; фахівець з консервації пам’яток архітектури і ландшафту професор Університету Нортумбрія в Ньюкастлі (Великобританія), експерт Ради Європи Роберт Піккард; архітектор, фахівець з реставрації пам’яток архітектури, керівник архітектурної майстерні David Jonson architects, експерт Ради Європи, громадянин Великобританії Девід Джонсон.

  Офіційна делегація Ради Європи перебуває в Івано-Франківську в рамках проведення тестового семінару-майстер-класу в рамках проекту Ради Європи і Міністерства культури України «Реабілітація культурної спадщини історичних міст».

  Під час зустрічі з міським головою йшлося про проведення тестування методології складання «Діагностичного досьє» для міста на прикладі містобудівельної ситуації в м.Івано-Франківську, яка відбуватиметься протягом поточного тижня. В цьому контксті також обговорювався стан пам’яток архітектури і містобудування, проектної документації та стратегії ревіталізації в місті Івано-Франківську. Окрім того, у звязку з реалізацією проекту розглядались питання транспортної системи, магістралей і мереж міста, міського зонування, зонування історичних та археологічних ареалів, а також можливості планування основних торгівельних зон і вулиць, розташування ділових центрів, рекреаційних зон та культурних центрів.

  Пілотний проект «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» в межах «Київської ініціативи» дозволить продовжити позитивні зрушення в галузі менеджменту культурної спадщини в Україні у європейському масштабі та сприятиме тісній інтеграції з іншими країнами Європи та сусідніх регіонів.

  Семінар, в рамках якого офіційна делегація Ради Європи перебуває в нашому місті, буде проходити в Івано-Франківську, як пілотному місті проекту з 04 по 07 березня 2011року. Програма семінару передбачає презентацію для групи експертів делегованих Страсбургом міста Івано-Франківська, його історичної спадщини, історії міста, економічного і промислового потенціалу, стану збереження історичного і архітектурного фонду. Експертна група Ради Європи запропонувала затверджені Секретаріатом базові умови «Діагностичного досьє» від міста –претендента на співпрацю в даному проекті.
  Місцева технічна команда представить стратегічний план економічного розвитку міста, генеральний план, опорний план, або стратегію охорони культурної спадщини в місті. Визначить один або кілька ключових об’єктів культурної спадщини чи значних містотворчих історичних пам’яток, реставрація і пристосування яких впливає на містобудівельну цілісність середовища, а також представити пам’ятки, що перебувають в занедбаному стані і дисонуючі втручання в історичне середовище міста.
   

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150