Відкритий лист мерам 32-х міст (прес-реліз)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Шановні колеги,

  Повідомляю Вам, що 28 березня громадський проект контролю за станом і ремонтом доріг  4road.net направив рекомендовані листи на адресу міських голів 32-х міст Україна: 
  Біла Церква, Вінниця, Горлівка, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кіровоград, Кременчук, Кривий Ріг, Луганськ, Луцьк, Львів, Макіївка, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Севастополь, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці. 
  Текст відкритого листа, в якому ми запропонували мерам містом допомогу громадськості в контролі за станом і ремонтом доріг у вкладенні. 

  Будемо чекати відповіді "батьків міст".

  http://www.06242.com.ua/news/46848

  Розповідь Путіна про ведмедика і поросят стала коміксом

  http://dumskaya.net/news/postavte-etu-chush-011722/

  http://4road.net/news/_107-006291/

  http://nter.net.ua/main/10925-gromadskij-proekt-kontrolyu-za-stanom-dorig-napisav-lista-meru-ternopolya.html

  Сергій Дубенко,
  керівник громадського проекту 4road.net

   

   

   

  Міському голові міста ********

  Адреса: *****************

  міська рада

   

  Дубенко Сергія Олександровича,

  керівника громадського інтернет-проекту

  контролю за якістю доріг України 4road.net

  Адреса: *****************************

  Телефон: **************************

  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

  Шановний ****************

  Громадський портал контролю за станом і ремонтом доріг 4road.net звертається до Вас з пропозицією своєї допомоги в поліпшенні стану доріг Вашого міста.

  Ні для кого не є секретом той очевидний факт, що вулиці міст України вже давно не відповідають не тільки вимогам ГОСТу 3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди …», але і всяким нормальним людським уявленням про якісну рівну дорогу. Абсолютно неприйнятним є, також, якість щороку проведеного ремонту дорожнього покриття, що легко можна побачити на сторінках нашого порталу за адресою в інтернеті: http://4road.net.

  Головною причиною жахливого стану дорожнього полотна, на думку переважної більшості наших користувачів і фахівців, є корупція і безлад у сфері управління дорожнім господарством. І якщо є сумніви в цьому, Вам досить задати собі лише три запитання і постаратися чесно на них відповісти:

  1. ЩО САМЕ гарантують підрядники, які виконують дорожній ремонт: якість поставлених латок або вони дають гарантію на всю ділянку дороги, на якому проводився ямковий або інший ремонт?

  У випадку, якщо підрядники, які виконують ремонт ділянки дороги, дають гарантію не на всю ділянку, а лише на ті латки на дорожньому полотні, які вони роблять, дорога цілком може руйнуватися в інших місцях, які знаходяться, найчастіше, в безпосередній близькості від місць проведення поточного ремонту, а отже гроші витрачаються даремно.

  2. Який гарантійний термін експлуатації дороги після виконаного ремонту?

  Якщо цей термін менше двох-трьох років – це практично ГАРАНТУЄ повтор аналогічного ремонту на наступний же рік і повністю позбавляє підрядників від відповідальності за неякісний ремонт від весни до весни, що є для них дуже і дуже вигідним. Якщо б гарантія була понад 1 року, то логічно припустити, що дорожній ремонт проводився б як мінімум не кожен рік на одних і тих же ділянках доріг.

  3. Хто приймає роботу від імені замовника і контролює якість виконаної роботи? Хто перевіряє фактичні витрати матеріалів, їх якість та дотримання технології укладання асфальтобетону?

  На ділі, ні один з активістів нашого проекту в жодному з міст України жодного разу не зустрів представників міських дорожніх управлінь ні під час проведення, ні після закінчення дорожніх ремонтних робіт. Не було людей з вимірювальними приладами, не було контролю якості матеріалів, не зустрічалися люди, які виробляють фотофіксацію і т.д. Впевнені, що ці контролери – міф, тому як нікому немає справи до цього …

  Наш портал, поставив собі за мету домогтися принципового поліпшення поточного стану доріг Україна. І єдиний шлях, який може призвести до цього – встановлення громадського контролю за станом доріг, тобто надання можливості ЛЮБОМУ громадянину України, користуючись мережею інтернет, дати фіксацію порушень у сфері якості доріг та їх ремонту, і оперативно і відкрито доводити її до відома компетентних органів і посадових осіб.

  Для досягнення цієї мети проектом 4road.net була сформульована власна СТРАТЕГІЯ БОРОТЬБИ ЗА ЯКІСНЕ ПОЛІПШЕННЯ СТАНУ ДОРІГ:

  1) Фотофіксація порушень.

  Чому до цих пір дорожні чиновники уникають покарань, хоча відсоток «відкату» за дорожній ремонт досягає 30-40% від загального кошторису робіт? Відповідь очевидна: ніхто не скаржиться! А якщо хтось і захоче написати скаргу на стан доріг, що до цієї скарги він може зараз докласти? Фотографії доріг до і після їх ремонту в даному випадку будуть достатнім і переконливим аргументом на користь перманентних порушень ГОСТів і стандартів при здійсненні дорожнього ремонту. Тому на сайті та проводиться постійне поповнення бази даних поганих доріг. Також дуже і дуже важливо фіксувати на фото результати дорожнього ремонту!

  2) Написання скарг, інформаційних запитів та листів до уповноважених органів.

  Як вже було сказано, до нинішнього часу на адресу організацій, відповідальних контролювати стан доріг, приходило мізерно мало листів і скарг на якість дорожнього покриття. Можна докорінно змінити цю ситуацію, виклавши на нашому порталі готові шаблони таких листів, реквізити тих, на кого їх слід відправляти, а також автоматизувавши електронну відправку таких звернень на нашому сайті. На наше щастя, існує величезна кількість органів, здатних реагувати на подібні скарги і звернення, і які, за їхніми ж визнанням, охоче будуть це робити, залучаючи до адміністративної та кримінальної відповідальності винних. Серед таких органів: ДАІ, КРУ, прокуратура та ін.

  3) Вимоги зробити прозорою та максимально доступною будь-якому громадянинові України інформацію, що стосується ремонту доріг, включаючи: вартість робіт, реквізити підрядників і організаторів виконання робіт, умови договорів на ремонт дороги (особливо цікавий розділ «гарантії якості виконання»).

  Оскільки інформація про те хто, за якою ціною, коли ремонтував дороги і прогарантували якість їх ремонту не є комерційною чи державною таємницею, її отримання є законним правом будь-якого громадянина та організації України. Адже мова йде про витрачання бюджетний, а отже, наших спільних коштів. А приховування цієї інформації може переслідуватися за законом за вчинення корупційних дій.

  4) Вимога усунення порушень ГОСТів при здійсненні дорожнього ремонту, а також притягнення до адміністративної, кримінальної та матеріальної відповідальності винних посадових осіб, відповідальних за дорожній сектор, і виконавців дорожнього ремонту.

  Дана вимога, на думку керівництва порталу, вінчатиме зусилля у боротьбі з української дорожньої мафією і буде показником того, наскільки ефективними були дії на систему корупції і злодійства на дорогах. На сайті будуть також постійно викладатися скановані запити та скарги, а також відповіді посадових осіб та відповідальних організацій.

  Ми, прості громадяни України, котрі не являються членами якихось партій, об’єднань чи організацій, готові допомогти Вам поліпшити стан доріг Вашого міста. Для того, щоб це стало можливим, просимо Вашого всебічного сприяння у діяльності нашого суспільного проекту, і, перш за все, пропонуємо оприлюднити всюї інформацію, пов’язану з дорожнім ремонтом, і надати в наше розпорядження:

  Повний перелік організацій-підрядників і субпідрядників, які виробляють дорожній ремонт і займаються будівництвом нових доріг у Вашому місті.

  Копії договорів з цими організаціями, для того, щоб всі могли побачити умови, на яких дані договори укладено, особливо розділи, що стосуються гарантій якості і гарантійних термінів експлуатації.

  Контактні дані та телефони посадових осіб, відповідальних за контроль виконання дорожніх робіт, а також тих, хто відповідає за стан доріг.

  Обіцяємо, що вся надана Вами інформація буде негайно викладена нами на сторінках нашого порталу за адресою http://4road.net і буде доступна кожному жителю Вашого міста. Впевнені, що одне лише звістка про те, що вся інформація про посадових осіб і організації, що беруть участь в дорожніх роботах, а також умови проведення цих робіт, будуть оприлюднені, буде сприяти значному підвищенню громадянської відповідальності даних осіб та організацій й істотно підвищити ефективність ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ , яка йде на утримання ТА РЕМОНТ ДОРІГ.

  Керівництво дорожнього порталу 4road.net готове, також, до діалогу з будь-якими посадовими особами та організаціями, готовими допомогти нашим ініціативам, і, особливо, щиро покладаємось на Ваше розуміння, підтримку і сприяння.

   

  28.03.2011 р. / Дубенко С.О. /

   

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150