А немовля вижило!

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Медики Снятинської ЦРЛ прийняли пологи у жінки на 26-27 тижнях вагітності. І немовля, народившись із вагою 930 г, вижило! Зрозуміло, що новонародженому хлопчикові потрібна була особлива опіка. Як розповіла неонатолог пологового відділення районної лікарні Марта Луцак, колись виходити немовля з такою вагою було просто неможливо. Тепер же завдяки тому, що мають відповідне обладнання, такі випадки стають реальністю.

   

  Мініатюрному синочкові Надії Читюл із села Драгасимова провели екстрені реанімаційні заходи: ввели спеціальний розчин, щоб не злипалися легені, адже при такому терміні, меншому від семимісячного, вони ще в немовлятка незрілі. Після кількох діб перебування  у Снятинській ЦРЛ хлопчика для виходжування перевели до реанімаційного відділення обласної дитячої лікарні.

  Як принагідно розповіла неонатолог Марта Лучак, Снятинський район був обраний одним із пілотних для впровадження стратегії інтегрованого ведення хвороб дитячого віку (ІВХДВ) спільно з МОЗ України, ВООЗ і Дитячим фондом ЮНВІСЕФ. Українсько-швейцарська програма надала підтримку у проведенні тренінгів для медичних працівників і забезпеченні пологового відділення необхідним обладнанням. Місцеві педіатри і сімейні лікарі та медсестри пройшли навчання у Новоград-Волинському та поліпшили свої практичні навички. Запрацювала оновлена «Школа відповідального батьківства». За місцеві кошти проведено ремонти і реконструкції в жіночій консультації та пологовому відділенні, створено гідні умови для партнерських пологів — дві індивідуальні пологові зали, є можливість спільного перебування породіллі з дитиною та вільного відвідування родиною.

  Побувати в пологовому відділенні й не побачити малюків?! З люб’язного дозволу медиків навідуюся до однієї з палат. Там саме перебуває 25-річна жителька села Попельників Ярослава Сеник із новонародженою дівчинкою. Це вже друга дитина в подружжя: вдома разом із батьком Андрієм чекає не дочекається сестричку п’ятирічна Андріана. Щаслива мамуся зізналася, що хочуть назвати маленьку Соломійкою. Пологи пройшли нормально, дівчинка важила при народженні 3 550 г.

  І ще одна сенсація у Снятині: не зовсім приємна. Подейкують, що днями відмовилася від новонародженого немовляти жінка, яка вже має двох діточок. Нібито ніде їй жити, і засобів для існування не вистачає. Як мовиться, без коментарів…

   Газета "Галичина"

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150