Вартість послуг паспортної служби у всіх регіонах однакова

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вартість послуг паспортної служби у всіх регіонах однакова
  На цьому наголосив начальник відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) УМВС в області полковник міліції Сергій Саїв на брифінгу для журналістів обласних засобів масової інформації.

  – Виготовлення закордонного паспорта в термін до 30 діб обійдеться громадянину в 343 гривні 38 копійок, до десяти робочих днів – 862 гривні 8 копійок, до трьох робочих днів – 1049 гривень 58 копійок плюс банківські послуги, – розповів Сергій Саїв. – З чого складається така вартість? Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів, сума державного мита у випадку виготовлення цього документа до 30 діб становить 170 гривень, якщо йдеться про термінове, то вона зростає вдвічі. Інша складова – вартість виготовлення бланку та його доставка з Києва, де, власне, й виготовляють документи. Так от, у випадку виготовлення паспорта до 30 діб вона становить 150 гривень, до 10 робочих днів – 337 гривень 50 копійок, до трьох – 525 гривень. Щодо довідки про відсутність судимості, яку видає управління інформаційних технологій УМВС, то людина може надати її нам самостійно. Її вартість становить відповідно 13 гривень 10 копійок, якщо йдеться про звичайний термін, і удвічі більшу суму, коли необхідно її виготовити терміново. Є ще вартість наших послуг, які передбачені наказом Міністерства внутрішніх справ і погоджені з міністерствами економіки та фінансів.

  За словами Сергія Степановича, раніше термін виготовлення закордонного паспорта становив до трьох місяців, а тепер його скорочено втричі. Більше того, планується зменшити й цей термін. Для виконання завдань, які ставляться перед підрозділами ГІРФО, потрібні відповідні людські ресурси. Того штату, а в обласному управлінні та міськрайорганах є усього 77 працівників, явно недостатньо. Тим більше, що Івано-Франківська область є п’ятою в Україні щодо обсягів виготовлення закордонних паспортів. Якщо за весь минулий рік було виготовлено 38 тисяч цих документів, то за перший квартал нинішнього – вже 13074 паспорти. Так що спостерігається стійка тенденція до збільшення. З метою більш якісного та швидшого обслуговування громадян чотири роки тому було створено державне підприємство «Документ», яке теж надає послуги з виготовлення закордонних паспортів.

  На Прикарпатті в ДП «Документ» працює з півсотні людей. Це досить серйозна підмога підрозділам ГІРФО. В усій Україні діють єдині тарифи, які затверджені генеральним директором підприємства та погоджені з Департаментом громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України. Інформація про вартість цих послуг є на стендах у кожному підрозділі ГІРФО. Скористатися послугами «Документа» чи ні – вирішує сам громадянин.

  У нашій області діють сім вузлів державної інформаційної системи: два в Івано-Франківську, а також у Калуші, Коломиї, Тисмениці, Надвірній, Богородчанах. Підприємство «Документ» за зароблені кошти закупило ще два вузли, які планують встановити у віддалених райцентрах. Так що людям не доведеться їхати за десятки кілометрів, аби замовити документи.

  – Торік прикарпатське підприємство ДП «Документ» заробило три мільйони 370 тисяч гривень, – повідомив С. Саїв. – Понад мільйон гривень підприємство перерахувало в МВС України, ще близько мільйона сплачено податку. УМВС України в Івано-Франківській області надано допомогу на суму 284 тисячі гривень, яка пішла на покращення матеріально-технічного забезпечення нашої служби. Загалом за чотири роки «Документ» надав на розвиток підрозділів ГІРФО 976 тисяч гривень.
  Ще два роки тому внутрішній паспорт заповнювали вручну. На сьогодні в області, крім Рогатинського та Галицького районів, його друкують на сучасній техніці. Найближчим часом і там встановимо відповідні технічні засоби. Прикарпаття в цьому плані – на передових позиціях у державі.
  Ігор ГОЛИНСЬКИЙ
   

  (Visited 433 times, 1 visits today)
 • 180x150