Крізь Чорнобиль

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Двадцять п’ять років тому під час ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС молоді франківські пожежники складали свій іспит на мужність.

  Упродовж 48 діб – з 18 липня до 3 вересня 1986 року – до участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС був задіяний батальйон протипожежної служби Івано-Франківської області, сформований із військовозобов’язаних запасу. Серед ліквідаторів був і Михайло Лущак, який у той час працював радіотелефоністом пожежної частини №2 міста Івано-Франківська.

  "Роботи у нас було чимало, – пригадує тепер Михайло Іванович. – Нас залучали до дезактивації приміщень і обладнання другого реакторного цеху, третього та четвертого енергоблоків. На наших очах відбувалося спорудження "саркофага" та стіни між третім та четвертим енергоблоками".

  Займалися вогнеборці і безпосередньо гасінням пожеж, які у ті спекотні дні виникали у населених пунктах і лісових масивах 30-кілометрової зони. Виїзди на гасіння пожеж у тридцятикілометровій зоні залишили незабутні враження – неймовірне буяння природи на тлі загального безлюддя. Назавжди залишилася в пам’яті поїздка через так званий жовтий ліс, який Михайлові здавався чимось нереальним.

  Михайло Лущак, керуючи хумуками-дозиметристами, виконував також особливе завдання – хімічну розвідку території. Спільно зі своїм колегою Віталієм Бортовим він склав таблицю доз опромінення відповідно до певного періоду часу перебування у зараженій місцевості, яка тоді значно полегшила розрахунки. За цю роботу обидва були відзначені подякою та цінними подарунками Міністерства оборони.

  Після Чорнобиля Михайло Іванович повернувся на посаду старшого майстра зв’язку воєнізованої пожежної частини №3 міста Івано-Франківська, і життя потекло своїм розміреним руслом. 1989 року йому присвоїли офіцерське звання «лейтенант внутрішньої служби», перевівши на посаду інженера зв’язку, а вже в 1996 році Михайло Лущак – начальник відділу зв’язку. За улюбленою роботою роки збігали непомітно. 1998-го Михайло Лущак вийшов на заслужений відпочинок.

  Зараз Михайло Іванович працює в Івано-Франківській філії українського державного центру радіочастот, займає на громадських засадах посаду відповідального по Тисменицькому району громадського об’єднання «ПрикарпатбатЧорнобиль». Життя продовжується…

   Галицький Кореспондент

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150