ПРЕДСТАВНИК ЮНІСЕФ ВІДВІДАЛА КОЛОМИЮ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Уже понад рік на теренах Коломийського району впроваджується програма «Здоров’я матері і дитини». З результатами роботи коломийців приїхала ознайомитися Елеонора Хілл, консультант з розвитку здоров’я ЮНІСЕФ. Говорили про швайцарсько-українську прг¬ра¬му, успіх її впровадження в регіоні та перспективи розвитку у подальшому.
  На першому етапі реалізації програми «Здоров’я матері та дитини» створили міськрайонну координаційну раду, до складу якої увійшли педагоги, психологи, медики, представники соціальної сфери та редактори ЗМІ. Про успіхи наступних кроків реалізації програми розповіли Леся Білищак, заступник голови Коломийської РДА, Богдан Болюк, голова Коломийської районної ради.

  З бюджету району на реалізацію програми виділено більше ніж половину мільйона гривень. На кошти планується зробити чимало. Проте, звісно, їх не вистачає. Леся Білищак наголосила на проблемах району. Зокрема, вона розповіла про необхідність створення декількох шкіл відповідального батьківства по району, а також про необхідність проведення капітального ремонту Коломийського пологового будинку та добудови двох шкіл у П’ядиках і Угорниках. Швайцарська сторона вже допомогла закупити обладнання для школи відповідального батьківства, а також для пологового будинку. Подальша співпраця і фінансування програми з боку ЮНІСЕФ залежала від отриманих вражень гості з Великобританії.

  Богдан Болюк був першим координатором проекту «Здоров’я матері і дитини». Вболіваючи за продовження плідної співпраці в подальшому, голова районної ради поділився своїми враженнями та думками щодо проміжних отриманих результатів. Він вважає, що одним з найбільших досягнень є співпраця між усіма ланками: медициною, освітою, соціальними службами міста і району. Питання вирішуються в комплексі з погляду різних структур. На запитання Елеонори Хілл чи зібралися б різні служби разом поза межами програми, коломийці, замислившись, припустили, що навряд чи… Проте вони переконані, що навіть по закінченні програми вирішуватимуть питання спільно, адже така робота є значно ефективнішою.Після теоретичної частини семінару гості з Великобританії показали жіночу консультацію, пологовий будинок і центральну районну лікарню.

  Елеонора Хілл уважно слухала доповідачів, занотовуючи найсуттєвіше. Головною метою її приїзду було скласти правильну картину про роботу коломийців над програмою «Здоров’я матері і дитини». Свої висновки вона оголосить у Києві і лише за місяць стане відомо чи підтримає міжнародний дитячий фонд усі починання в Коломийському районі. Можна сміливо припустити, що пані Елеонора залишилася задоволеною побаченим і почутим, а, отже, будемо сподіватися, що програма на Прикарпатті отримає необхідну підтримку.

  Довідка: Діяльність ЮНІСЕФ в Україні
  Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) заснований 1946 року і натепер працює в 191 країні. Представництво у Києві відкрито 1997 року. Відтоді впроваджуються програми задля поліпшення життя дітей та сімей на всій території України.
  Протягом останніх років ЮНІСЕФ постійно збільшував масштаби своєї підтримки Уряду України у створенні програм з охорони здоров’я, харчування, освіти та захисту для дітей. ЮНІСЕФ відстоює права дітей на участь та виступає за пріоритетність дій спрямованих на найвразливіших і знедолених. Визнаючи, що добробут дітей тісно пов’язаний зі станом матерів, ЮНІСЕФ також працює заради поліпшення здоров’я й освіти та захисту прав матерів в Україні.
  У 2006 році Представництво ЮНІСЕФ в Україні почало нову програму, що відображає прагнення країни досягти цілей розвитку тисячоліття. Ці цілі охоплюють захист материнства, зменшення дитячої смертності, зупинення поширення ВІЛ/СНІДу й туберкульозу, захист вразливих категорій і сприяння гендерній рівності.
  Поточна програма співпраці з Урядом України, яка триває з 2006 року по 2010 рік складається з чотирьох програм: адвокація, інформація та соціальна політика; ВІЛ/СНІД, діти та молодь; захист дитини; здоров’я і розвиток дитини.
  Програми ЮНІСЕФ впроваджуються у Києві, АР Крим, Одесі, Донецьку, Львові, Херсоні, Сумах, Івано-Франківську, Черкасах, Житомирі, Хмельницькому, Чернігові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Миколаєві. Діяльність ЮНІСЕФ фінансується за рахунок добровільних внесків окремих осіб, підприємств, фондів та урядів.

   

  Оксана РИЖУК,
  для тижневика Коломийські ВІСТИ

   

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150