Чи врятують пенсіонерів спецпенсіонери?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Україні більше 13 млн. пенсіонерів. Це майже третина всього населення країни і це на 7 млн. менше, ніж число зайнятих громадян. В середньому, ці люди живуть на 725,96 грн. на місяць, згідно з даними Пенсійного фонду (ПФ) на 1 січня цього року. Але є щасливчики, які отримують так звані «спеціальні пенсії». 

  Дизайн: Влад Захаренко

   Йдеться про категорії громадян, пенсійні виплати яких регулюються окремими законами. Наприклад, держслужбовці отримують їх відповідно до закону «Про державну службу», співробітники Національного Банку – відповідно до закону про НБУ ітд. В цілому, спецзакони визначають виплати для дипломатів, співробітників органів місцевого самоврядування, науковців та суддів, податківців, прокурорів і навіть журналістів. 

  Завдяки цим законам, у країні, фактично, існує окрема група «спецпенсіонерів", виплати яких «стартують» від 856,46 грн. на місяць для тих, хто звільнений від військової служби, досягаючи «стелі» в 15,2 тис. грн. для народних депутатів.

  Обмеження цих пенсій як міра для оздоровлення всієї системи – популярна ідея не тільки цього уряду. Але сильного ефекту вона дати все одно не може.

  Усі громадяни, які отримують пенсії за спеціальними законами, становлять 2,8% від загального числа вийшли на заслужений відпочинок українців. Вони отримують менше 9% від суми, яку держава витрачає на всіх пенсіонерів. Причому, частина цих грошей надходить не з ПФ, а з бюджету.

  Наприклад, держслужбовці, середня пенсія яких не дотягує до 3 тис. грн, складають менше 1% від загальної кількості пенсіонерів. На народних депутатів, нинішніх і всі попередні, йде менше 0,2% всіх пенсійних виплат по країні, на суддів – 0,07%. На пенсіонерів з Кабміну, яких налічується 94 людини, доводиться взагалі одна сота. Більше, ніж на інші категорії, доводиться на вчених – 1,9% від загальної суми.

   Так що істотно на них не зекономиш. А для ефективного реформування пенсійної системи, уряд буде вимушений шукати інші джерела доходу.
   

  Kyiv Post 

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150