Чи політ був низьким 13 липня? Спростування

 • 180x150
 • Опубліковано:

  15 липня на інформаційному порталі «Стик» розміщено статтю «Військові пілоти налякали Івано-Франківців». Через два дні виходить продовження – «В кабіні літака-хулігана сидів командир частини». В обох статтях йдеться про занадто низький, на думку автора, політ над Івано-Франківськом який ледь не посіяв паніку, хаос і анархію у місті.

  Мало того, журналіст-анонім, посилаючись на якісь таємничі «джерела, близькі до командування частини», а також використовуючи різноманітні чутки і плітки, приходить до висновку, що нібито у такий спосіб з Івано-Франківськом «прощався» відсторонений від командування командир бригади.

  З метою припинення нагнітання нездорового ажіотажу навколо даного факту наводимо офіційне спростування.

  13 липня 2011 року під час планових польотів близько 16.00 винищувач МиГ-29уб бортовий №20 здійснив політ за визначеним маршрутом. У польотне завдання входила розвідка погоди, яка є необхідною умовою для забезпечення безпеки проведення льотної зміни. Бойовою машиною керували не «повітряні хулігани», а досвідчені пілоти – командир 114 бригади тактичної авіацій полковник Сергій Биховець (який має більше 1000 годин нальоту) та заступник командира авіаційної ескадрильї – штурман капітан Максим Фединський. Льотчики дотримувались вимог «Інструкції по виконанню польотів на аеродромі Івано-Франківськ» та не порушували встановлену нею мінімально безпечну висоту.

  Наголошуємо, що польоти були планові, затверджені керівництвом Повітряних Сил Збройних Сил України. Ні про яку «развлєкаловку для полковника» чи його «лебедину пісню» тут не йдеться. До того ж під час польоту учбово-бойового літака основне керування здійснює перший пілот, яким тоді був капітан Фединський.

  Також повідомляємо, що командир 114 бригади, льотчик І класу, полковник Сергій Биховець від керівництва частиною відсторонений не був і на даний час продовжує виконувати свої службові обов’язки у повному обсязі.

  Також інформуємо, що 114 Івано-Франківська, Талліннська, ордену Червоного Прапору бригада тактичної авіації займалась, займається і буде займатись у повному обсязі бойовою підготовкою для забезпечення надійного прикриття повітряних кордонів України.

  Офіцер відділення виховної роботи військової частини А1349

  капітан І.М. Бондарев  

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150